DUETY MANDALI – spotkanie online ze specjalistami Kliniki – dr Haną Köhncke i dr Samirem Ibrahimem na temat łysienia kobiet i mężczyzn

Rozpoczęliśmy nowy cykl DUETY – spotkania live z naszymi specjalistami dobranymi w pary 🙂 Jako pierwsi wystąpili dermatolog dr Hana Köhncke oraz chirurg plastyk dr Samir Ibrahim. Tematem spotkania było łysienie kobiet i mężczyzn oraz transplantacja włosów.
Nasi specjaliści podkreślili jak istotne znaczenie w procesie leczenia łysienia ma prawidłowo postawiona diagnoza oraz jak współpraca pomiędzy chirurgiem plastykiem oraz dermatologiem może przyczynić się do najlepszych efektów. Najczęściej, zwłaszcza w przypadku kobiet, lekarzem do którego zwraca się pacjent w pierwszej kolejności jest dermatolog. Właściwe rozpoznanie przyczyn wypadania włosów czy łysienia rzutuje na ostateczny efekt leczenia.

Przykładem złej diagnozy wstępnej była nasza pacjentka, pani Katarzyna, która przybyła do naszej kliniki leczyć się z łysienia plackowatego tymczasem okazało się, że prawdziwą przyczyną przerzedzenia włosów było łysienie androgenowe, które było dziedziczne w rodzinie naszej pacjentki. Jedyną możliwością by przywrócić gęstość jej włosów było ich przeszczepienie.

Podczas spotkania poruszyliśmy także temat szerszego podejścia do chirurgii odtwórczej włosów, gdyż obejmuje ona także takie działania jak ekspandery, usuwanie blizn, przeszczep tłuszczu pod skórę głowy. Przykładem takiego kompleksowego działania był przypadek drugiej naszej pacjentki, również Katarzyny, która jako dziecko uległa poważnemu poparzeniu i dopiero po wielu latach znalazła rozwiązanie na szpetne blizny na głowie w Mandala Beauty Clinic. W skomplikowanych przypadkach współpraca z dermatologiem również przynosi korzyści, gdyż pomaga on przygotować miejsce biorcze do przeszczepu. Można to porównać do procesu uprawy trawnika 🙂 – zarówno dobre nasiona jak i odpowiednia gleba przyczyniają się do ostatecznego sukcesu.
Po więcej informacji zapraszamy do obejrzenia całego nagrania, dostępnego na naszym kanale You Tube:

 

Jeżeli zaś borykacie się z problemem wypadania włosów lub łysienia – zapraszamy na konsultację z naszymi ekspertami!

Tel: +48 61 833 08 81