XVIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej

Zakończył się XVIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Towarzystwo to zrzesza polskich chirurgów plastyków. Jego celem jest zachęcanie i wdrażanie swoich członków do pracy naukowej i stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz starania by zdobycze nauki wprowadzać do codziennej praktyki polskich chirurgów. Stowarzyszenie dba o wysokie standardy pracy lekarzy oraz reprezentuje polską chirurgię plastyczną i rekonstrukcyjną w kraju i zagranicą. Co dwa lata organizowane są Zjazdy, na których lekarze prezentują swoje techniki oraz obserwacje, wymieniają się doświadczeniem. Tegoroczny zjazd w Szczecinie, podobnie jak poprzedni w Poznaniu połączony został z Sympozjum międzynarodowego stowarzyszenia chirurgów plastyków International Society of Aesthetic Plastic Surgery – ISAPS, które wzbogaciło program wydarzeń o udział znamienitych chirurgów z zagranicy. Naszą Klinikę reprezentował dr Samir Ibrahim, dr Hana Köhncke, dr Hubert Gziut oraz Agnieszka Pietrzykowska. W organizację Zjazdu był też zaangażowany współpracujący z kliniką dr Maciej Kuczyński, wiceprezes Stowarzyszenia.

Dr Samir Ibrahim w ramach programu naukowego zaprezentował swoje doświadczenie w zakresie transferu tłuszczu, w szczególności do piersi oraz abdominoplastyki. Natomiast na sympozjum ISAPS przedstawił wyniki z zakresu powiększania pośladków. Dr Maciej Kuczyński prowadził sesję dotyczącą powikłań w chirurgii plastycznej oraz przedstawił analizę użyteczności tkanki tłuszczowej jako autologicznego wypełniacza tkankowego w zależności od lokalizacji depozytu tłuszczowego.

Podczas obrad władz Towarzystwa wybrano nowy skład zarządu, do którego wszedł dr Samir Ibrahim oraz dr Maciej Kuczyński (kolejna kadencja). To bardzo miła informacja świadcząca o zaufaniu kolegów i koleżanek chirurgów. Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy na rzecz towarzystwa!

Oprócz programu naukowego wydarzeniu towarzyszył program socjalny, bo jak wiemy warto w życiu dążyć do zdrowej równowagi i dbać o relacje – #łapbalans