Warsztaty – chirurgia piersi z implantami

Już po raz piętnasty w dniach 24-25.11.2023r. zorganizowaliśmy w Mandala Beauty Clinic warsztaty dla młodych chirurgów oraz chirurgów plastyków w trakcie specjalizacji. Tym razem wróciliśmy do jednego z najpopularniejszych zabiegów jakim jest plastyka piersi z wykorzystaniem implantów.

Tradycyjnie dwudniowe warsztaty zostały podzielone na dzień teoretyczny oraz dzień operacji.

Pierwszego dnia omówione zostały zagadnienia dotyczące anatomii piersi i różnych metod osadzania implantów wraz z ich zaletami i wadami. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się z uczestnikami prof. Piotr Prowans, dr Karolina Donocik, dr Samir Ibrahim oraz dr Maciej Kuczyński. Dr Hana Köhncke przedstawiła natomiast różne przypadki powikłań gojenia się skóry dekoltu oraz chorób skóry, które mogą determinować efekt zabiegu. Był też wykład Karola Grądzkiego, fizjoterapeuty, który współpracuje z naszą kliniką, który prezentował istotny wkład fizjoterapeuty w proces rehabilitacji pozabiegowej, który również znacząco wpływa na ostateczny efekt operacji piersi.

Kolejny dzień polegał na obserwowaniu doświadczonych chirurgów przez uczestników warsztatów podczas operacji – powiększenia piersi z implantami oraz podniesienia piersi z implantami.

Serdecznie dziękujemy naszym mentorom, uczestnikom oraz pacjentkom i personelowi za kolejny udany warsztat, kolejne w przyszłym roku!