Mommy makeover – odzyskaj kontrolę nad ciałem po porodzie

W Mandala Beauty Clinic wierzymy, że każdej kobiecie należy się poczucie kontroli nad własnym ciałem. Za granicą coraz bardziej popularna jest tzw. Mommy makeover – chirurgia plastyczna, która pomaga młodym mamom powrócić do wyglądu sprzed okresu ciąży.

Dziewięć miesięcy – tyle trwa podręcznikowa ciąża. Kolejne dziewieć zajmuje powrót do formy sprzed porodu. Niestety nie zawsze kończy się to sukcesem, pomimo wklepywania w skórę różnorodnych kremów oraz stosowania diet i ćwiczeń.  Poza tym, cóż z tego, że uda się wcisnąć w dżinsy sprzed ciąży, skoro dolna część brzucha uparcie wystaje znad paska?

Moje ciało nie należy do mnie, zmienia się wbrew mojej woli – wiele kobiet doświadcza tego uczucia. Z jednej strony radość z cudu narodzin, z drugiej – niska samoocena swojego wyglądu, która odbija się niekorzystnie na psychice. 

Plastyka brzucha (abdominoplastyka, tummy tuck)

Tym, co najczęściej przeszkadza młodym mamom, jest odstająca dolna część brzucha. Nie wynika ona bynajmniej ze sposobu odżywiania się – bywa, że po ciąży i porodzie dochodzi do rozluźnienia lub rozejścia się mięśnia prostego brzucha. Można ćwiczyć dwa razy dziennie, ale bez abdominoplastyki ciężko coś wskórać. Zabieg przeprowadzany w Mandala Beauty Clinic polega na usunięciu zbędnych partii skóry i nadmiaru tłuszczu, a następnie na operacyjnym wzmocnieniu osłabionych mięśni. W zależności od potrzeby może być mniej lub bardziej rozległy. Czasami wystarczy mini abdominoplastyka dla osiągnięcia zadowalającego efektu, a napięcie skóry poprawia się po zejściu opuchlizny.

Plastyka piersi: lifting, redukcja, powiększenie

Mamy karmiące potwierdzają: po porodzie piersi żyją własnym życiem. Bywa, że posiadaczkom niewielkich biustów wskutek ciąży powiększają się one o kilka rozmiarów, zaburzając proporcje sylwetki oraz powodując bóle pleców i szyi. Wtedy w Mandala Beauty Clinic stosujemy redukcję piersi.
Zdarza się
, że biust staje się mniej jędrny i traci swój naturalny zaokrąglony kształt. Dzięki liftingowi opadające piersi można podnieść i wymodelować na nowo. Innym długotrwałym skutkiem karmienia jest asymetria piersi – ją także da się skorygować za pomocą implantu. 

Warto jednak pamiętać, że każde ciało jest inne. Dlatego nasi specjaliści do każdej pacjentki podchodzą indywidualnie.

To, czego nie widać – vaginoplastyka i labioplastyka oraz leczenie nietrzymania moczu

Nie wszystkie dolegliwości muszą być widoczne na pierwszy rzut oka. Czasami to, co ukryte, powoduje największy dyskomfort.

Wygląd intymnych części ciała można poprawić za pomocą Laserowego Odmładzania Pochwy (LVR – Laser Vaginal Rejuvenation). To mało inwazyjny zabieg polegający na wzmocnieniu ścian pochwy, która nie zawsze po porodzie wraca do pierwotnego kształtu. Jednocześnie procedura ta poprawia jakość życia seksualnego i zwiększa doznania podczas współżycia. 


W Mandala Beauty Clinic modelujemy również wargi sromowe mniejsze: zdeformowane wskutek porodu, uwarunkowań genetycznych lub zmienione w związku z procesem starzenia się organizmu. Leczymy także wysiłkowe nietrzymanie moczu, kolejny kłopotliwy problem, który może pojawić się po porodzie. Wyznajemy zasadę, że komfort w życiu intymnym jest tak samo ważny, jak w każdej innej dziedzinie życia.