Jak wybrać specjalistę medycyny estetycznej?

Co jakiś czas pojawiają się doniesienia o błędach lekarskich. Często okazuje się później, że lekarz, który wykonywał zabieg nie miał stosownych kompetencji. Warto wiedzieć, jak bezpiecznie korzystać z zabiegów, a przede wszystkim, jak sprawdzić czy trafiamy w ręce fachowców.

Każdy zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań. Pacjent musi mieć tego świadomość i jest o tym informowany podczas wizyty konsultacyjnej przed zabiegiem. Informacja o ryzykach i powikłaniach jest też częścią zgody na zabieg podpisywanej przez pacjenta przed jego wykonaniem.

Mało kto jednak myśli o powikłaniach, skupiając cię raczej na upragnionych efektach oraz na cenie zabiegu. Tymczasem wybór odpowiedniego specjalisty, który jest wyszkolony w obszarze zabiegów, które nas interesują oraz ma stosowne doświadczenie może się okazać kluczowy w aspekcie naszego zdrowia, a czasami nawet życia. Czy lekarz ma stosowne specjalizacje można sprawdzić np. na listach Izba Lekarskich oraz towarzystw jak np. Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Niestety lekarz medycyny estetycznej nie jest w Polsce specjalizacją sformalizowaną – czyli nie istnieje formalnie taka specjalizacja.

Więcej o tym jak sprawdzić lekarza, któremu chcemy powierzyć nasze zdrowie w materiale TVN 24 z dnia 18.01.2023r. z udziałem dr Macieja Kuczyńskiego.

https://tvn24.pl/programy/niebezpieczne-zabiegi-medycyny-estetycznej-i-lekarz-z-zarzutami-6638277