Otwórz oczy!

Podkrążone, przekrwione, opuchnięte… Oczy są zwierciadłem nie tylko ducha, lecz także naszego stanu zdrowia, stylu życia i samopoczucia. One pierwsze zdradzają fakt nieprzespanej nocy czy chorobę. Z kolei delikatna skóra wokół oczu szybko się starzeje. To wpływa niekorzystnie na wygląd całej twarzy. Są jednak sposoby, aby odzyskać błysk w oku, niezależnie od wieku.

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, wrażliwa, uboga w gruczoły łojowe. Do tego słabiej w niej krąży limfa oraz krew, która przecież dostarcza niezbędnych substancji odżywczych. To wszystko sprawia, że wiele kobiet po czterdziestym, a nawet już trzydziestym roku życia uskarża się na cienie pod oczami, opuchliznę, zmarszczki, worki czy tak zwane doliny łez. Do tego siła grawitacji powoduje opadanie powiek. W wyniku tych zmian cała twarz wydaje się starsza niż jest w rzeczywistości, zmęczona, wręcz zaniedbana. 

Dlatego o skórę wokół oczu należy dbać na długo zanim pojawiają się na niej pierwsze oznaki upływu czasu. Przede wszystkim odpowiednio pielęgnować, nawilżać, ale też zatroszczyć się o odpowiednią ilość snu i urozmaiconą dietę, bo to również wpływa na stan naszej cery. A gdy mimo to pojawią się na niej pierwsze zmiany, najlepiej nie zwlekać z wizytą w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. 

Pierwszym krokiem jest oczywiście konsultacja lekarska, bowiem sposobów leczenia poszczególnych problemów jest wiele. Może to być laser frakcyjny, nowoczesny system Scarlet RF, mezoterapia, zwłaszcza w połączeniu z terapią osoczem bogatopłytkowym, wypełniacze, a w końcu chirurgiczna plastyka powiek. Warto tu zaznaczyć, że blefaroplastyka przeprowadzana jest nie tylko ze względów estetycznych, lecz także zdrowotnych. Opadające powieki mogą bowiem ograniczać pole widzenia, tym samym utrudniając codzienne funkcjonowanie. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru opadającej skóry oraz tkanki tłuszczowej. Nie likwiduje jednak ciemnych kręgów na dolnej powiece, dlatego czasami konieczne jest dodatkowe zastosowanie wypełniaczy dermatologicznych. Efekty za to są widoczne na pierwszy rzut oka: świeży, młodszy wygląd całej twarzy, napięta, gładka, jasna skóra, lepsza jakość widzenia, a do tego brak blizn po zabiegu i szybka rekonwalescencja. 

Może po przebudzeniu się z zimowego snu warto pomyśleć o nowym, odmłodzonym spojrzeniu na świat?

Zapytaj co możemy dla Ciebie zrobić!