Kształt ma znaczenie – Vaser Lipo

Wciąż o nich głośno, choć są dla nas niesłyszalne – ultradźwięki zrewolucjonizowały medycynę już w latach 70. XX wieku. W Mandala Beauty Clinic zajmują szczególne miejsce dzięki metodzie Vaser Lipo Hi Definition Liposculpture 3&4D. To innowacyjna i mało inwazyjna odsłona tradycyjnej liposukcji.

Innowacyjna odpowiedź na nowoczesne potrzeby
Ultradźwięki wykorzystujemy obecnie diagnostycznie w ultrasonografii (USG), terapeutyce, fizykoterapii czy okulistce. Od samego początku widziano w nich spory potencjał, dlatego równocześnie zaczęły karierę także w chirurgii plastycznej. Pierwsze maszyny do liposukcji bazujące na ultradźwiękach były długo niedoskonałe, jednak specjaliści nie dawali za wygraną. W końcu na scenę medyczną wkroczył Vaser Lipo. Szczególne znaczenie przy tworzeniu maszyny do wykonywania tego zabiegu miało zaangażowanie samych jej pomysłodawców – chirurgów plastycznych. Dzięki temu system maksymalnie odpowiada na specyficzne potrzeby zarówno lekarza, jak i pacjenta.

Przez lata zajmowałem się liposukcją, używając laserów i tradycyjnych metod – wspomina dr Samir Ibrahim, założyciel Mandala Beauty Clinic. – Byłem wciąż zainteresowany nowymi możliwościami tej dziedziny, więc starałem się być na bieżąco. Oglądałem zdjęcia pacjentów po zabiegach Vaser Lipo i efekty zrobiły na mnie ogromne wrażenie. W porównaniu ze znanymi mi zbiegami wydawały się wręcz nieprawdopodobne. Od razu zainteresowałem się szkoleniem. Chciałem uczyć się od samych twórców metody, by mieć informacje z pierwszej ręki.

W ten sposób dr Samir Ibrahim przybył do „źródła”, czyli dra Alfredo Hoyosa z Bogoty i dra Johna Millarda z Denver. Obecnie sam także jest trenerem metody Vaser Lipo i przekazuje wiedzę na jej temat w Polsce i regionie Bliskiego Wschodu.

VHD_certificate

Odsysanie i modelowane
Vaser Lipo przy pomocy energii ultradźwiękowej dociera tylko do tkanki tłuszczowej i tylko ją emulguje. Okoliczne nerwy i naczynia krwionośne pozostają nienaruszone, tym samym skraca się czas rekonwalescencji, a ryzyko powikłań jest o wiele mniejsze niż przy tradycyjnym zabiegu liposukcji. W konsekwencji pacjent nie odczuwa nadmiernego dyskomfortu ani bólu po zabiegu.

Metoda wykazuje dużą skuteczność w wielu partiach ciała. Wszyscy znamy tzw. sześciopaki – to efekt odsłonięcia mięśni brzucha spod przykrywającej je tkanki tłuszczowej. Ponadto, dzięki bezpieczeństwu działania, metody tej używa się także w partiach pleców, piersi, ramion, pośladków, łydek, a nawet tak delikatnych miejscach, jak podbródek czy twarz. To prawdziwy przełom w liposukcji trudno dostępnych części ciała. Podczas jednego zabiegu bezpiecznie można usunąć 5-6 litrów tkanki tłuszczowej. Zależy to od operowanej części ciała oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta, które ocenia lekarz.

Rzeźbiarz w klinice
Wreszcie, niekwestionowany atut Vaser Lipo: dzięki swojej technologii pozwala wykorzystać odessaną tkankę tłuszczową do wypełnienia innych partii ciała, takich jak pośladki czy piersi, a nawet twarz. Modelowanie sylwetki następuje więc za pomocą naturalnego „materiału” pacjenta, podczas tego samego zabiegu. Nadmiar tkanki jest zamrażany i gotowy do ewentualnego ponownego użycia.

Na koniec jeszcze jedna zaleta, czyli efekt obkurczenia skóry. Vaser Lipo to jedyny dotąd znany sposób liposukcji, w którym skóra pobudzana jest do obkurczenia.

Zmiana – dla siebie i na lepsze
Nasze działania mają na celu przede wszystkim pomoc w osiągnięciu harmonii ducha i ciała, co wciąż pozostaje główną motywacją w pracy całego zesołu kliniki. Vaser Lipo to dla nas jedyna metoda oferująca wyjątkowa kombinację uosabiająca nowoczesną technologię z dbałością o bezpieczeństwo oraz zdrowie pacjenta. Jest więc optymalnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na skutecznym i pewnym poprawieniu sylwetki, a tym samym poprawie codziennego funkcjonowania.

Dr Samir Ibrahim wciąż pamięta swój pierwszy samodzielny zabieg Vaser Lipo:
Było to dla mnie ważne wydarzenie. Swój „pierwszy raz” odbyłem pod nadzorem dra Millarda, niedługo po odbytym szkoleniu. Moim zadaniem było wyrzeźbienie brzucha oraz powiększenie pośladków. Zabieg udał się podręcznikowo, pacjentka szybko doszła do siebie i była wprost zachwycona efektem. Do dziś zresztą utrzymuję z nią przemiły kontakt.

Cały artykuł poświęcony metodzie Vaser Lipo oraz historie pacjentów znajdziesz w najnowszym wydaniu Mandala Review (tutaj).