Zrób to dla siebie! Zabiegi estetyczne dla mężczyzn

Z pewnością definicji na temat bycia mężczyzną jest sporo. My znamy jedną: prawdziwy mężczyzna potrafi i chce o siebie zadbać. Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna mogą obecnie rozwiązać wiele męskich problemów. Co więcej, możliwości pomocy są nie tylko bardzo skuteczne, ale też bezpieczne i dyskretne. Dowiedz się o najnowszych metodach i zabiegach, z których warto skorzystać.

Czapki z głów
Jednym z najczęstszych męskich problemów jest łysienie. To nasze geny decydują o utracie włosów, co wiąże się zarówno ze złą, jak i dobrą informacją. Zła to ta, że utraty włosów nie da się uniknąć. Dobra: dostępne w naszej klinice badania DNA pomogą we wcześniejszym wykryciu tej dolegliwości. Czas ma znaczenie, ponieważ im szybciej zaczniesz przeciwdziałać, tym więcej włosów zdołasz zachować. W wielu wypadkach pomocne jest leczenie nieinwazyjne: przyjmowanie leków spowalnia wypadanie i stymuluje wzrost włosów. Skuteczną kuracją jest także karboksyterapia. Dzięki użyciu leczniczych właściwości dwutlenku węgla, zabieg wspomaga przede wszystkim ukrwienie, a tym samym wzmacnia cebulki włosów. Krokiem ostatecznym jest transplantacja – jeśli decydujesz się na przeszczep, pamiętaj o doborze specjalisty. „To precyzyjny zabieg, wymagający sporego doświadczenia. Najbardziej skutecznymi metodami przeszczepu pozostają FUE i Strip. O obu tych opcjach opowiadam pacjentom podczas konsultacji.” – mówi dr Samir Ibrahim, członek Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów. Dr Ibrahim wykonał ponad 15 000 przeszczepów i jest to jedna z jego głównych specjalizacji.


Wyjdź z ukrycia
A  co z obszarami, których nie da się ukryć pod czapką? Zdrowa, zadbana cera jest naszą wizytówką. Na skuteczne zwalczanie niedoskonałości skóry polecamy system Scarlet RF. Zabieg działa odżywczo i odmładzająco, wspomaga redukcję blizn i spowodowanych trądzikiem stanów zapalnych. Zabiegi z użyciem Scarlet nie wymagają od pacjenta zaplanowania czasu na rekonwalescencję. Oznacza to, że praktycznie po wyjściu z kliniki można wracać do pracy czy innych codziennych obowiązków i cieszyć się rezultatem.


Vaser Lipo
– nie tylko dla pięknej sylwetki
Każdy z nas słyszał (a zapewne wielu marzy…) o tak zwanym efekcie „sześciopaku” na brzuchu. Często zdarza się, że nie wystarczy intensywny plan treningowy, aby wyrzeźbić piękne mięśnie. Jest to spowodowane strukturą i rozlokowaniem tkanki tłuszczowej. Proponujemy poczytać o możliwościach jakie daje Vaser Lipo, innowacyjna metoda pozwalająca odessać i wykorzystać do modelowania własną tkankę tłuszczową! Zalety to skuteczność i przede wszystkim niska inwazyjność: wykorzystanie ultradźwięków nie uszkadza nerwów i tkanki łącznej, a cienkie kaniule pozwalają na przeprowadzenie zabiegu bez cięć chirurgicznych. Rekonwalescencja jest więc szybka, sam zabieg bezpieczniejszy niż klasyczna liposukcja, a efekty naprawdę spektakularne. Za pomocą Vaser Lipo tłuszcz można usunąć także z okolic twarzy, ramion czy podbródka.
Vaser Lipo wykorzystujemy także do leczenia bardzo krępującego problemu nadpotliwości. Zabieg jest bezpieczną i skuteczną pomocą, dzięki której pacjenci odzyskują pewność siebie i pozbywają się krępujących sytuacji.


Kłopotliwe SOS
Nierzadką przypadłością pośród męskiej części pacjentów jest ginekomastia. Zwykle pojawia się u nastolatków, występuje jednak także w wieku dojrzałym. Powiększenie gruczołów piersiowych u mężczyzn to nie tylko dyskomfort i poczucie wstydu. Problem może świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, powikłaniach po przyjmowaniu leków lub otyłości. Bez względu na przyczyny, ginekomastię da się leczyć. Terapia dobierana jest indywidualnie do przypadku, stąd niezbędne jest odbycie odpowiednich konsultacji.


Wciągnij brzuch!

Walka z otyłością to obecnie problem cywilizacyjny – w wielu wypadkach pacjenci nie potrafią poradzić sobie bez pomocy specjalisty. Nieprzemyślana i rygorystyczna dieta to nie jest rozwiązanie. Przyjmowanie preparatów wspomagających odchudzanie naraża nasze zdrowie i powoduje szereg skutków ubocznych. Jeśli więc borykasz się od dłuższego czasu z poważną nadwagą, a Twoje BMI wynosi 27 (lub więcej), wykorzystaj alternatywne sposób wsparcia: balon Orbera. Jest to mały, silikonowy balon umieszczany w żołądku pacjenta (metodą endoskopową). Dzięki niej organizm otrzymuje informację o częściowej sytości, co w konsekwencji pomaga w utrzymaniu odpowiedniej ilości posiłków. Sam zabieg w znieczuleniu trwa kilkanaście minut, a balon usuwa się z organizmu po okresie 6 miesięcy. Cały ten czas pacjent pozostaje pod kontrolą dietetyka, który monitoruje i wspiera proces utraty wagi tak, aby dobre nawyki żywieniowe stały się dla niego przyzwyczajeniem. Metoda jest skutecznym leczeniem, dzięki któremu pacjent traci zwykle 15-20 kg.

Tą metodą pomagamy w zaawansowanym stanie choroby. Pamiętajmy jednak o profilaktyce…


Najważniejsze: zdrowie

Zapewne nie raz odczułeś już skutki współczesnego stylu życia: pośpiech, stres,   zanieczyszczenia powietrza, nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Jednym z ważniejszych czynników dla utrzymania witalności organizmu okazuje się odpowiedni jadłospis. Nasz dietetyk wskaże, jak skonstruować dietę, by zadowolić i nasz organizm i podniebienie. Skąd jednak czerpać wiedzę o indywidualnych potrzebach żywieniowych? Zachęcamy do testu Fit, który w oparciu o badanie kodu genetycznego może podpowiedzieć nam osobiste predyspozycje metaboliczne. Dowiesz się z niego m.in. ile kaw dziennie możesz wypić, która forma wysiłku pozwoli Tobie najlepiej na zbudowanie kondycji lub czy masz zwiększone zapotrzebowanie na poszczególne witaminy. Te informacje wskażą dietetykowi dane do budowania precyzyjnego menu.


Dla kogo?

Jest wiele powodów by zadbać o własne ciało, nas interesuje tylko jeden: zrób to dla siebie! Zadowolenie ze swojego wyglądu przynosi swobodę i pewność siebie zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Jeśli dobrze wyglądamy – dobrze się czujemy, bo dobre samopoczucie zależy od równowagi ciała i ducha.

Nie czekaj więc, aby odnaleźć pełnię harmonii.