Nowoczesny sposób na blizny

Wiele młodych osób boryka się z trądzikiem. W większości przypadków trądzik przybiera postać łagodną, jednak czasem występuje postać agresywna i konieczne jest nawet leczenie izotretynoiną. Niestety, mimo pozytywnego zakończenia terapii, pacjent nadal cierpi z powodu innych zmian – blizn potrądzikowych. O jednym z takich przypadków opowiedział nam dr Piotr Turkowski.

Problem trądziku dotyka większość osób pomiędzy 11-30 rokiem życia. Cierpią one jednak na jego mniej agresywną postać. Wspomniana postać agresywna występuje u około 15% chorych. Można u nich zaobserwować zmiany zapalne, które pozostawiają po sobie blizny i przebarwienia – wyjaśnia dr Turkowski. Właśnie z takim problem do kliniki zgłosił się 27-letni mężczyzna. Trądzik został zaleczony, ale pozostały szpecące blizny.

na_blog_main

 

Ponieważ rola dermatologa się zakończyła,postanowił udać się do lekarza medycyny estetycznej (po odczekaniu 6 miesięcy od odstawienia izotretynoiny). Wybrał dra Turkowskiego, gdyż słyszał wiele dobrego o laserowym leczeniu przez niego zmian potrądzikowych i zabiegach rewitalizacji twarzy. Przeszedł trzykrotną terapię laserem frakcyjnym na skórze twarzy i szyi.

Laser frakcyjny w kontrolowany sposób uszkadza i przebudowuje skórę. W wyniku naturalnego procesu gojenia blizny się wyrównują, skóra zostaje zrewitalizowana i wygląda na młodszą – wyjaśnia dr Turkowski. – A co najważniejsze, efekty są trwałe – dodaje. Sami możecie je ocenić na zdjęciach poniżej.

przed_po_2_1dzien

przed_po2zabieg_zaraz_opcjaprzed_po_2_2dzien_opcja


przed_po_2_12dni
 przed_po_2_3tygodnie

 

 

pt

Piotr Turkowski Lekarz medycyny, w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej.
Jest uczniem Doktora Samira Ibrahima. Ukończył Wydział Lekarski na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Równolegle ukończył w trybie stacjonarnym studia pierwszego stopnia z Kosmetologii na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu im. Karola Marcinkowskiego.