Nowoczesny sposób na blizny

Wiele młodych osób boryka się z trądzikiem. W większości przypadków trądzik przybiera postać łagodną, jednak czasem występuje postać agresywna i konieczne jest nawet leczenie izotretynoiną. Niestety, mimo pozytywnego zakończenia terapii, pacjent nadal cierpi z powodu innych zmian – blizn potrądzikowych. Oto przykład takiej sytuacji i jej rozwiązania.

Problem trądziku dotyka większość osób pomiędzy 11-30 rokiem życia. Cierpią one jednak na jego mniej agresywną postać. Wspomniana postać agresywna występuje u około 15% chorych. Można u nich zaobserwować zmiany zapalne, które pozostawiają po sobie blizny i przebarwienia. Właśnie z takim problem do kliniki zgłosił się 27-letni mężczyzna. Trądzik został zaleczony, ale pozostały szpecące blizny.

na_blog_main

Ponieważ rola dermatologa się zakończyła, postanowił udać się do lekarza medycyny estetycznej (po odczekaniu 6 miesięcy od odstawienia izotretynoiny). Pacjent słyszał wiele dobrego o laserowym leczeniu zmian potrądzikowych i zabiegach rewitalizacji twarzy. Przeszedł trzykrotną terapię laserem frakcyjnym na skórze twarzy i szyi.

Laser frakcyjny [aktualnie nie posiadamy już tego zabiegu w ofercie – zapytaj o inne terapie laserowe] w kontrolowany sposób uszkadza i przebudowuje skórę. W wyniku naturalnego procesu gojenia blizny się wyrównują, skóra zostaje zrewitalizowana i wygląda na młodszą. A co najważniejsze, efekty są trwałe – dodaje. Sami możecie je ocenić na zdjęciach poniżej.

przed_po_2_1dzien

przed_po2zabieg_zaraz_opcjaprzed_po_2_2dzien_opcja


przed_po_2_12dni
 przed_po_2_3tygodnie