Zmiana wyglądu, zmiana nawyków

Zabiegi chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej pozwalają odzyskać młody, świeży wygląd. To jednak tylko połowa sukcesu. Druga to utrzymanie efektów zabiegów. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

1. Ochrona przed słońcem

To podstawowy warunek utrzymania efektów po zabiegach upiększających. Krem przeciwsłoneczny z filtrem SPF 30 lub większym to w tym momencie najważniejszy z kremów, których powinien używać pacjent. Przede wszystkim chroni blizny, sprzyja gojeniu się, dzięki czemu nie będą widoczne w przyszłości.

2. Utrzymywanie stałej wagi

Nasza skóra traci jędrność z wiekiem. Niekorzystnie wpływają na nią również wahania wagi. Jest to widoczne zarówno na ciele, jak i na twarzy.

3. Rzucenie palenia

Wszyscy wiemy, że palenie szkodzi. Nie tylko na serce i płuca, lecz także na cerę, zwłaszcza tę po zabiegach chirurgicznych. Zmniejsza krążenie, dopływ tlenu, a przez to opóźnia procesy gojenia się ran. Z kolei zwiększona ilość wolnych rodników hamuje produkcję kolagenu, czego efektem są na przykład zmarszczki wokół ust, tzw. „zmarszczki palacza”.

4. Zdrowy tryb życia

Ćwiczenia fizyczne, odpoczynek, zbilansowana dieta, nawadnianie organizmu, jednym słowem – HARMONIA ducha i ciała – to klucz do sukcesu i dobrego samopoczucia, zarówno po zabiegu, jak i na co dzień.

5. Stosowanie profesjonalnych środków do pielęgnacji skóry

Profesjonalne medyczne kosmetyki zawierają zwiększoną ilość aktywnych składników, które pomagają pielęgnować skórę w domu. My polecamy między innymi produkty marki OBAGI, które łączą wiele funkcji: odżywczą, nawilżającą, rewitalizującą i, co ważne po zabiegach, ochronną.

Te pięć prostych zasad pozwoli cieszyć się efektami zabiegów na dłużej. W końcu chirurg plastyczny może co prawda cofnąć czas, ale nie może go zatrzymać. Od nas więc zależy, czy ów czas będzie płynął wolno, czy szybko.