DUETY ONLINE – spowalnianie procesów starzenia za pomocą diety oraz odpowiedniej pielęgnacji skóry

Na kolejnym spotkaniu z naszymi specjalistami w ramach cyklu DUETY MANDALI Maciej Kautz rozmawia z ekspertami Mandala Beauty Clinic dr Angeliką Kargulewicz, dietetyk kliniczną oraz dr Haną Köhncke, dermatologiem, o tym jak rozumieć i stosować działania z zakresu medycyny anti-ageing.

W myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć nasze ekspertki radzą jak dietą oraz odpowiednią pielęgnacją skóry spowolnić procesy starzenia, które nieuchronnie w nas zachodzą.

Higieniczny tryb życia oraz dieta w nurcie antiaging czyli bogata w składniki mające na celu usuwanie wolnych rodników i toksyn przyczyniających się do szybszego starzenia organizmu to droga do zachowania młodego wyglądu dłużej. Trwała zmiana sposobu żywienia i wprowadzona odpowiednio wcześnie może znacząco poprawić wygląd i kondycję nie tylko skóry, ale także wpłynąć korzystnie na cały organizm spowalniając lub ograniczając rozwój chorób związanych z wiekiem. Dieta mająca na celu utrzymanie młodego wyglądu powinna obfitować w antyoksydanty m.in.: witamina C, E lub A. Ważne jest także włączenie do diety produktów będących źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, które wpływają na właściwy stopień nawilżenia skóry oraz hamują działanie wolnych rodników.

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry jednym z istotniejszych elementów jest jej ochrona przed działaniem promieniowania słonecznego, które nie tylko niszczy skórę i postarza, ale przyczynia się do powstawania nowotworów skóry. Codzienna pielęgnacja powinna być właściwie dobrana do naszego typu skóry, dlatego zwłaszcza jeśli borykamy się z problemami skórnymi warto skonsultować ją z dermatologiem, by błędnie dobranymi kosmetykami nie szkodzić swojej skórze. Nierzadko też opiekę dermatologiczną należy skoordynować z kondycją gospodarki hormonalnej naszego organizmu, gdyż te procesy mają ogromny wpływ na jakość naszej skóry.

Tak więc do zdrowia i młodego wyglądu warto podejść holistycznie, a najlepiej skonsultować się  ze specjalistami, gdyż często to co jest skuteczne dla większości lub znajomych nie zawsze musi sprawdzić się i w naszym przypadku.

Na wizytę do naszych specjalistek można zapisać się także online: