5 najczęściej zadawanych pytań na temat abdominoplastyki

Abdominoplastyka to zabieg wykonywany u osób, które po ciąży lub w wyniku gwałtownych zmian wagi ciała borykają się z problemem rozluźnienia mięśni brzucha oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej i skóry, zwłaszcza w jego dolnej części. Ponieważ jest to dość inwazyjna procedura, warto zapoznać się z jej wszystkimi aspektami. Dlatego dziś odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania przez naszych pacjentów.

Czy abdominoplastyka rozwiąże mój problem z brzuchem raz na zawsze?

Plastyka brzucha to zabieg, który przynosi stosunkowo szybkie efekty, ale ich trwałość zależy od naszej determinacji, stylu życia, utrzymania zbilansowanej diety i regularnych ćwiczeń.

Na czym polega zabieg abdominoplastyki?

Procedura polega na chirurgicznym usunięciu tkanki tłuszczowej i zbędnych partii skóry oraz wzmocnieniu mięśni brzucha.

Jak przebiega rekonwalescencja?

Sam zabieg trwa od dwóch do czterech godzin, a po jego zakończeniu pacjent pozostaje jeszcze 1-2 dni w klinice. Po tygodniu usuwane są dreny, a po dwóch – szwy. Pacjent może powrócić do pracy i codziennych czynności po około czternastu dniach, ale jeszcze przez kilka tygodni należy unikać ćwiczeń fizycznych. Przy czym po zabiegu zaleca się chodzenie, które przyśpiesza rekonwalescencję.

Jak długo widoczna jest blizna po zabiegu?

Blizna zaczyna zanikać po ośmiu – dwunastu tygodniach. Ostateczny wygląd uzyskuje po około dwóch latach. Należy przy tym zaznaczyć, że w czasie operacji cięcie wykonywane jest w okolicy łonowej, tak aby bliznę można było ukryć pod bielizną czy kostiumem kąpielowym. Samą zmianę można natomiast zminimalizować za pomocą zabiegów medycyny estetycznej.

Czy każdy może się poddać zabiegowi?

O kwalifikacji do zabiegu decyduje lekarz. Jest to zabieg chirurgiczny, który jak każda procedura medyczna niesie za sobą pewne ryzyko powikłań. Dlatego tak ważny jest wybór profesjonalnej kliniki i doświadczonego lekarza, który doradzi nam najlepsze w danym przypadku rozwiązanie. Być może wygląd naszego