Życie po liftingu twarzy

Niedawno na naszym blogu odpowiadaliśmy na pytania dotyczące liftingu twarzy, które padają najczęściej z ust pacjentów. Omówiliśmy przebieg zabiegu, przeciwwskazania, rekonwalescencję, a także efekty. Dziś wrócimy do tego tematu, a zwłaszcza do kwestii życia po liftingu. Jak się bowiem okazuje, sam zabieg nie wystarczy, aby móc cieszyć się młodym wyglądem na długo.

Decydując się na zabieg liftingu, trzeba przede wszystkim wybrać profesjonalną klinikę i doświadczonego specjalistę. To połowa sukcesu. Lekarz prowadzący w czasie wstępnej konsultacji omawia z pacjentem wszelkie kwestie związane z zabiegiem, przeciwwskazania, a także efekty, których można się spodziewać. Te ostatnie zależą jednak nie tylko od talentu chirurga, czy predyspozycji genetycznych, lecz także codziennych nawyków i stylu życia.

Dlatego należy pamiętać o kilku zasadach, których należy przestrzegać po liftingu.

Po pierwsze: unikać słońca. Promieniowanie UV to jeden z głównych czynników przyśpieszających procesy starzenia się skóry. Warto więc codziennie stosować krem ochronny i zrezygnować z leżenia plackiem na plaży.

Po drugie: skórę należy odżywiać od środka. Zbilansowana, urozmaicona dieta, bogata w owoce i warzywa, pełnoziarniste produkty, a uboga w cukier wpływa pozytywnie nie tylko na naszą sylwetkę, lecz także cerę.

Po trzecie: nie wolno zapominać o codziennej pielęgnacji. Ale to nie wszystko. Należy wybierać produkty dobrej jakości, zawierające retinoidy, peptydy i przeciwutleniacze. Nie wszystkie kosmetyki reklamowane w prasie czy TV są odpowiednie dla każdego typu cery.

Po czwarte: warto korzystać z nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Stanowią one uzupełnienie codziennej pielęgnacji, a także pozwalają cieszyć się efektami liftingu na dłużej. Lasery i peelingi chemiczne to tylko niektóre z nich. Oczywiście najpierw należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który zdecyduje, czy od operacji upłynął już odpowiedni czas.

Po piąte: myśl pozytywnie. Pamiętaj, że tylko balans ducha i ciała, nie sama gładka cera, sprawi, że będziemy szczęśliwi.

Jeżeli masz pytania dotyczące diety, codziennej pielęgnacji ciała, zabiegów medycyny estetycznej, czy samego liftingu, skonsultuj się z naszymi specjalistami. Chętnie odpowiedzą na kolejne pytania.