Zmiany w życiu, zmiany w wyglądzie

Do klinik chirurgii plastycznych na całym świecie zgłasza się coraz więcej mężczyzn. Okazuje się, że przedstawicielom tak zwanej płci brzydszej również zależy na atrakcyjnym wyglądzie. Należy do nich także nasz pacjent 25-letni Adam, pracownik służb mundurowych, który postanowił skorygować odstające uszy.

Dlaczego zgłosił się Pan do Mandali?

Od dziecka miałem odstające uszy. Zawsze mówiono mi, że to następstwo ciężkiego porodu i zaplątania w pępowinę. W szkole co prawda nie dokuczano mi bardzo z tego powodu, no może tylko czasami w żartach, ale nie czułem się z tym dobrze. I w końcu postanowiłem coś z tym zrobić, dla siebie, dla lepszego samopoczucia. A ponieważ w czerwcu będę brał ślub, to pomyślałem, że teraz albo nigdy:).

 A jak Pan trafił do naszej kliniki?

Gdy zdecydowałem się na korekcję uszu, znajomy lekarz zrobił dla mnie wywiad, która klinika jest najlepsza. Polecono mu właśnie Mandalę. Umówiłem się więc do dra Samira Ibrahima na konsultację. Objaśnił mi przebieg zabiegu i wyznaczył termin. 

4

      6 .    5

Jak się Pan czuł po zabiegu?

Niestety, chyba nie byłem do końca świadomy tego, jak przebiega rekonwalescencja po takiej operacji. Okazało się, że dość długo, właściwie do tej pory (prawie 3 miesiące od zabiegu). Najgorsze były pierwsze 3-5 dni. Opatrunek powodował duży dyskomfort, miałem problemy ze snem, gdyż nie umiem spać na wznak, a to jest wskazane po korekcji uszu. Brałem więc leki przeciwbólowe. Na szczęście, z każdym dniem było coraz lepiej. 

Trzeba mieć jednak świadomość, że po zabiegach tego typu należy jeszcze przez parę tygodni spać w opasce uciskowej, a także ograniczyć zajęcia sportowe, prace fizyczne, zachowywać ostrożność w codziennym życiu, zwłaszcza w kontaktach z dziećmi, gdyż każdy upadek, uraz, czy pociągnięcie za ucho może się źle skończyć. 

A jak efekty?

Jestem zadowolony z rezultatów operacji. Na pewno jest lepiej niż było. Może nie idealnie, ale doktor uprzedzał, że tak nie będzie, bo to zawsze jest ingerencja chirurgiczna. 

20 .   19 .  21

Jak na zmianę w Pana wyglądzie zareagowało otoczenie?

Znajomi od razu zauważyli. Po samej operacji uszy bardzo przylegały do głowy, dopiero potem uzyskały ostateczny kształt. Ja sam powiedziałem o tym tylko paru osobom z rodziny. Wszyscy uszanowali moją decyzję.

Mottem naszej kliniki jest balans ducha i ciała. Jaka jest Pana recepta?

Każdy ma prawo czuć się dobrze we własnym ciele i jeżeli ma duży problem ze swoim wyglądem, to powinien poddać się zabiegowi chirurgii plastycznej.

Zniekształcenie małżowin usznych jest wadą wrodzoną – genetyczną, na którą cierpi około 20-25% Polaków, czasami mylnie łączoną z urazem podczas porodu. Występuje wiele rodzajów deformacji, ale najczęstszym problemem są odstające uszy. Dotyka on  zarówno kobiety, jak i mężczyzn, którzy ze względu na krótkie fryzury, nie mogą zasłonić uszu włosami. Powoduje to u duży dyskomfort, skrępowanie, kompleksy. Co ciekawe, korekcje uszu można wykonywać już od 6. roku życia (od 10. w znieczuleniu miejscowym), gdyż w większości przypadków przynoszą one trwałe efekty. Jednak wielu rodziców bagatelizuje ten problem, nie mając świadomości, jak taki defekt może negatywnie wpłynąć na samoocenę i późniejsze życie ich dzieci – zauważa dr Samir Ibrahim. 

 

stopka