Warsztaty z plastyki ud i ramion

Plastyka ud oraz ramion wykonywana jest u pacjentów, którzy mają duży nadmiar skóry oraz z reguły wiotkość na kończynach. Z reguły stan taki następuje po dużej utracie wagi. Z reguły zabieg taki łaczony jest z liposukcją, która pozwala lepiej wyrzeźbić problematyczne miejsce.

Takie zabiegi były tematem kolejnych warsztatów, które odbywają się w klinice Mandala. Uczestniczą w nich młodzi lekarze w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej oraz chirurdzy plastycy, którzy doskonalą swój warsztat i szukają różnych perspektyw podejścia do tych operacji.

W dniach 15-16 września swoją wiedzą z uczestnikami warsztatu podzielili się prof. Henryk Witmanowski, prof. Piotr Prowans, dr Marek Paul oraz dr Samir Ibrahim, dr Maciej Kuczyński i dr Rami Alshekh. Tradycyjnie pierwszy dzień poświęcony był rozważaniom teoretycznym natomiast drugiego dnia uczestnicy mogli obserwować chirurgów podczas zabiegów.

Dziękujemy za udział i już zapraszamy na kolejne warsztaty z plastyki piersi, które planowane są w terminie 24-25 listopada br.