Sposób na wiecznie młode usta

Usta to jeden z najważniejszych atutów kobiecej urody. Za najatrakcyjniejsze i najbardziej zmysłowe uważane są te pełne i wydatne. Dlatego powiększanie ust cieszy się dużą popularnością wśród klientek naszej kliniki.

Naturalny i bezpieczny kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie. Szczególnie ważny jest dla dla skóry, zapewnia jej nawilżenie i elastyczność. Niestety z wiekiem jego ilość zmniejsza się. Ma to również wpływ na wygląd ust. Odwodnione tracą jędrność, zwężają się, zaciera się granica pomiędzy czerwienią warg a skórą wokół. Dodatkowo pojawiają się szpecące pionowe zmarszczki. Dlatego zabiegi medycyny estetycznej ust polegają głównie na uzupełnianiu kwasu hialuronowego. Są całkowicie bezpieczne i umożliwiają uzyskanie naturalnego efektu, oczywiście pod warunkiem wykonywania w profesjonalnej klinice. Do nielicznych przeciwwskazań należą: ciąża i karmienie piersią, miejscowy stan zapalny, opryszczka, infekcja czy nadwrażliwość na preparat.

Mały zabieg, duży efekt

Zabieg polega na podaniu odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego za pomocą zaledwie kilku wkłuć. Dzięki stosowaniu kremu znieczulającego jest praktycznie bezbolesny. Pierwsze efekty są widoczne od razu, ale na ostateczne trzeba poczekać około 2 tygodnie. Zdarza się, że przez pierwsze 2 dni usta mogą być delikatnie obrzęknięte, sporadycznie pojawia się siniak, który jednak szybko się wchłania – ostatecznie znika bez śladu i nie ma wpływu na końcowy efekt. Kluczem do uzyskania satysfakcjonującego wyglądu jest ilość podanego kwasu. Przy modelowaniu ust lepsze jest poczucie niedosytu niż przesytu. Przy całym zabiegu wystarcza zwykle maksymalnie do 1 ml objętości kwasu hialuronowego. O ewentualnej korekcie decyduje lekarz na wizycie kontrolnej. Efekty utrzymują się zazwyczaj kilka miesięcy. Zabieg należy powtórzyć z zależności od użytego preparatu po 9-12 miesiącach, a kolejne podania wymagają już mniejszej ilości preparatu.

Profesjonalizm przede wszystkim.

Każde usta wymagają indywidualnego podejścia. Na zabieg zgłaszają się pacjentki z różnego rodzaju problemem i w różnym wieku, zarówno 18+, jak i 45+. Dlatego dla uzyskania wymarzonego wyglądu tak ważna jest profesjonalna pomoc chirurga plastycznego. A efekty mogą być spektakularne. Kwas hialuronowy rewitalizuje i modeluje usta, poprawia ich elastyczność, jędrność, sprężystość i nawilżenie (poprzez wpływ na budowę włókien kolagenowych i elastyny). Po zabiegu są one podkreślone, uwypuklone, gładsze, granica pomiędzy czerwienią wargową a skórą okolicy ust staje się wyraźniejsza. Dla dodatkowego efektu można też podnieść delikatnie kąciki ust. Wszystko zależy od wymagań pacjentki, które są szczegółowo omawiane na wstępnej konsultacji lekarskiej.

Pielęgnacja na co dzień

Jak wspomnieliśmy na początku, ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie zmniejsza się z czasem. Usta, ze względu na cienki naskórek oraz brak gruczołów potowych i łojowych, są szczególnie podatne na jego brak, dlatego należy o nie dbać na co dzień : nawilżać, chronić przed wpływem szkodliwych czynników, unikać palenia papierosów czy promieniowania UV. Porzucenie złych nawyków będzie miało korzystny wpływ nie tylko na wygląd samych ust, lecz także nasze ogólne samopoczucie.

Fakty i mity

Wiele kobiet chciałoby poprawić wygląd swoich ust, ale obawia się bólu, nienaturalnych efektów lub powikłań. Zupełnie niepotrzebnie. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Efekty widoczne są od razu po zabiegu.  Mit. Ostateczne efekty są widoczne po około 2 tygodniach. Dopiero wtedy, w czasie kontroli, lekarz podejmuje decyzję o ewentualnej korekcie i dodatkowemu podaniu kwasu.

Po zaprzestaniu zabiegów usta będą w gorszej kondycji. Mit. Nie ma to wpływu. Wręcz przeciwnie, zabiegi powodują, że usta dłużej wyglądają atrakcyjnie, a przy następnych zabiegach ilość wymaganego preparatu jest mniejsza.

Kwas hialuronowy powoduje uczulenia.  Mit. Kwas hialuronowy jest substancją bezpieczną, podobną do tej, która występuje naturalnie w naszej skórze, uczulać mogą ewentualnie substancje sieciujące i wypełniacze zawarte w niektórych kwasach. Sam kwas hialuronowy uczula bardzo rzadko.

Po zabiegu usta wyglądają sztucznie. Doświadczony lekarz potrafi wymodelować usta tak, że osoba trzecia nie będzie mogła rozpoznać, czy są one po zabiegu, czy nie. Unika się efektu nadmiernie napompowanych/wyeksponowanych ust. Ewentualny obrzęk znika po 1-2 dniach. Dobrze wykonany zabieg nie ingeruje w naturalny kształt ust.

Tylko młode osoby poddają się zabiegowi. Mit. Zabieg przeznaczony jest dla Pań w każdym wieku. U dojrzałych kobiet należy uzupełniać ilość kwasu hialuronowego, gdyż usta stają się węższe, wymagają nawilżenia, pojawiają się zmarszczki. Wygląd ust poprawia także rewitalizacja skóry wokół warg.

Zabieg jest bardzo bolesny. Mit. Przed zabiegiem nakłada się specjalny krem znieczulający, który redukuje dyskomfort i zmniejsza bolesność.