Lifting piersi – jak zminimalizować blizny wyjaśnia dr Rami Alshekh

Najczęstszą obawą pacjentek, które poddają się zabiegowi powiększenia i podniesienia piersi jest to czy blizny pooperacyjne będą mocno widoczne.

Zwykle klasyczny lifting piersi wiąże się z powstaniem dość dużych blizn w kształcie kotwicy. Jednak dzięki metodzie opracowanej przez dr Constantina Stana, a często praktykowanej przez dr Alshekha w niektórych przypadkach udaje się powiększyć i podnieść biust z zastosowaniem implantów metodą wewnętrznego podniesienia piersi. Wówczas mamy do czynienia jedynie z blizną w fałdzie podpiersiowym.

Zastosowanie implantów z koncentracją na wyrównaniu asymetrii, podniesieniu piersi przywraca biustowi kształt z jednoczesnym zwiększeniem objętości. W trakcie zabiegu gruczoł piersiowy jest odwarstwiany od mięśnia i jego pozycja względem mięśnia jest zmieniana. Poprawie ulega kształt, projekcja i symetria piersi.

Zabieg ten możliwy jest w przypadkach kiedy deformacja i utrata jędrności gruczołów piersiowych nie jest znaczna, ale oczywiście o wszystkim decyduje chirurg podczas konsultacji przedoperacyjnej, do której serdecznie zachęcamy jeśli pacjentka zastanawia się nad korektą piersi.

Więcej o przedstawionej metodzie można przeczytać w wywiadzie z dr Rami Alshekh, który w pełnej formie zamieszczamy poniżej.