Last minute!

Tym razem nie chodzi o wyjazdy last minute, chociaż zmiana otoczenia ma duży wpływ na nasze  samopoczucie, ale o zabiegi medycyny estetycznej, które najlepiej wykonać zimą lub wczesną wiosną, tak aby efektami móc się cieszyć właśnie na wakacjach.

Do tych zabiegów należą między innymi profesjonalne peelingi medyczne. Ich zastosowanie jest różnorodne. Pomagają zarówno w niwelowaniu oznak starzenia się skóry, jak i w leczeniu chorób oraz niedoskonałości, takich jak zmiany barwnikowe, trądzik, zaskórniki czy rozstępy. Dlatego zalecane są osobom w różnym wieku. Peelingów medycznych nie należy mylić z domowymi, wykonywanymi za pomocą środków dostępnych w drogeriach lub przyrządzanych własnoręcznie.

Te profesjonalne polegają na aplikacji odpowiednio dobranych związków chemicznych, powodujących złuszczanie naskórka i powierzchownych warstw skóry właściwej, a następnie jej regenerację. Głębokość ich oddziaływania zależy od składu i stężenia substancji aktywnej, pH, ilości naniesionej na jednostkę powierzchni, czasu aplikacji. Istotne są także cechy indywidualne pacjenta, takie jak grubość naskórka, skóry właściwej czy liczba mieszków włosowych. Dlatego tego typu zabiegi dobrze wykonywać w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej pod okiem doświadczonego specjalisty.

Peelingi medyczne stanowią idealne przygotowanie do innych zabiegów, np. mezoterapii igłowej, gdyż wzmagają ich efekty. Warto jednak pamiętać, że sam peeling nie od razu przynosi spektakularne rezultaty, czasami trzeba na nie poczekać kilka miesięcy, dlatego dobrze zainteresować się peelingami już teraz i porozmawiać na ich temat z naszym lekarzem dermatologiem dr n. med. Małgorzatą Czarniawską-Grzesińską. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć gładką skórą w sezonie letnim.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji Twojej skóry?

Umów się na konsultację z dermatologiem, lekarzem medycyny estetycznej.

5_czarniawska_mandala

Dr n. med. Małgorzata Czarniawska-Grzesińska

Lekarz dermatolog i wenerolog z wieloletnim stażem pracy, w naszej klinice zajmuje się również dermatologią estetyczną. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.