Zespół Polanda czyli wrodzona asymetria klatki piersiowej – metamorfoza naszej pacjentki

Do naszej kliniki trafiają pacjenci w różnym wieku. Zazwyczaj przedstawiamy metamorfozy osób w wieku średnim i dojrzałym. Tym razem przedstawimy jednak historię Pani Kasi, która choć ma dopiero 20 lat, postanowiła poprawić swój wygląd, a konkretnie asymetryczne piersi.

Z jakim problemem zgłosiła się Pani do Mandala Beauty Clinic?

Miałam duże, ale bardzo asymetryczne i opadające piersi. Zgłosiłam się do kliniki, żeby je podnieść i wyrównać implantami.

A dlaczego wybrała Pani właśnie naszą klinikę?

Moja koleżanka poleciła mi dra Samira. Była bardzo zadowolona z rezultatów zabiegu, który wykonała w Mandali. Zresztą sama widziałam te efekty i bardzo mi się spodobały.

Jak przebiegał pobyt w klinice?

Bardzo dobrze. Miła obsługa, fachowa opieka. Do tego wszystko zostało mi dokładnie wyjaśnione przed zabiegiem.

A rekonwalescencja?

Szczerze mówiąc, to z relacji koleżanek spodziewałabym się większego bólu. Nie nastawiałam się. Wiedziałam, że trochę będzie bolało, ale wcale nie było tak źle. Dwa, trzy dni po zabiegu odpoczywałam, a potem już zaczęłam wychodzić na miasto z koleżankami:).

Jak zareagowało Pani otoczenie na zabieg?

Moja rodzina nie wie o niczym. Natomiast koleżanki przekonały się, że nie ma się czego bać i same chcą się poddać zabiegowi. Tak naprawdę wszystko zależy od środowiska, w którym się przebywa. Akurat moje jest bardzo otwarte i nie ma z tym problemu.

Czy może nam Pani na koniec zdradzić swoją receptę na balans ducha i ciała?

Dzięki zabiegowi czuję się dobrze ze sobą i w swoim ciele. Poza tym lubię naturę, ruch na świeżym powietrzu, podróże, zwłaszcza do Norwegii, na fiordy, gdzie mogę odnaleźć spokój, bez mnóstwa ludzi dookoła.

Przed zabiegiem

23

Po zabiegu

26

27

Pani Kasia zgłosiła się do mnie z powodu wrodzonej asymetrii piersi i klatki piersiowej oraz niecałkowitego wykształcenia prawego sutka (tzw. zespół Polanda). Objawem tego schorzenia jest  brak lub niedorozwój mięśnia piersiowego większego po jednej stronie ciała. U Pani Kasi lewa pierś była dwa razy większa od prawej. Dodatkowo u pacjentki doszło do opadania piersi, prawdopodobnie z powodu zmian masy ciała.

W takich przypadkach możliwe są trzy rozwiązania: podniesienie i zmniejszenie lewej piersi, podniesienie lewej piersi wraz z przeszczepem tkanki tłuszczowej do obu piersi oraz podniesienie obu piersi i ich powiększenie implantami różnej wielkości.

Pani Kasia wybrała tę trzecią opcję. Zastosowaliśmy implanty okrągłe, średnie, profile 210 i 295 cc. Efekty zabiegu są bardzo zadowalające zarówno dla pacjentki, jak i dla mnie. Szczerze mówiąc, lepsze niż się spodziewaliśmy:) – podkreśla dr Samir Ibrahim.   

stopka