Warsztaty „Operacje estetyczne piersi”

W dniach 22-26 lutego odbyły się kolejne – już 10te warsztaty dla młodych lekarzy z zakresu chirurgii plastycznej. Tym razem tematem ponownie była jedna z najpopularniejszych operacji tej dziedziny medycyny – plastyka piersi. Warsztaty odbyły się pod patronatem Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Partnerem szkolenia była firma Arion Polska Implanty.

Tradycyjnie już dzień pierwszy był dniem teoretycznym, w którym mentorzy pokazali w jaki sposób prowadzić rozmowę z pacjentem i planować zabieg oraz podzielili się swoimi doświadczeniami w formie wykładów. Warsztaty otworzył wykład prof. Henryka Witmanowskiego n/t anatomii piersi, kolejno wystąpili:
prof. Piotr Prowans,
dr Jerzy Jankau,
dr Samir Ibrahim
dr Maciej Kuczyński
oraz dr Sylwia Nawrot prezentująca tatuaż medyczny jako uzupełnienie procedur chirurgicznych.
Drugiego dnia odbyły się trzy operacje pokazowe, którym mogli się przyglądać młodzi chirurdzy. Swoje techniki operacyjne zaprezentowali prof. Piotr Prowans, dr Jerzy Jankau oraz dr Samir Ibrahim.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom oraz mentorom i partnerom warsztatów, a także dzielnym pacjentkom! Zapraszamy na kolejne szkolenie, które tym razem dotyczyć będą plastyki uszu.