Światowy Kongres ISAPS w Wiedniu

Międzynarodowe Towarzystwo Estetycznej Chirurgii Plastycznej (ISAPS) jest wiodącą na świecie organizacją zrzeszającą certyfikowanych chirurgów plastycznych. Członkowie ISAPS to najbardziej znani i szanowani na świecie chirurdzy plastycy zajmujący się rekonstrukcją i estetyką w ponad 100 krajach na każdym kontynencie. Karta ISAPS została podpisana w 1970r. w ONZ w Nowym Jorku. Towarzystwo zostało założone, aby zapewnić forum wymiany myśli i wiedzy na rzecz postępu estetycznej chirurgii plastycznej. Ponadto ISAPS zapewnia swoim członkom możliwość ustawicznego kształcenia w zakresie nowych procedur, technik i alternatyw w chirurgii estetycznej i rekonstrukcyjnej chirurgii plastycznej.

W miniony weekend (11-13 września 2021) odbył się pierwszy hybrydowy Światowy Kongres ISAPS po przerwie związanej z  pandemią. Tym razem organizowany był w Wiedniu. Oprócz bogatego programu z udziałem najlepszych prelegentów na świecie i najnowszych tematów, podczas wydarzenia były prowadzone i transmitowane równoległe operacje na żywo. Mistrzowie profesji prezentowali sposób planowania i operowania w tych trudnych przypadkach podczas naszego programu SOS. Kongres to także spotkania wielu przyjaciół i kolegów, którzy mają okazję porozmawiać i spotkać się ponownie.

Dr Samir Ibrahim od lat jest członkiem tego stowarzyszenia. Oprócz uczestnictwa w organizowanych przez nie spotkaniach również sam miał okazję organizować zjazd członków tego towarzystwa w Poznaniu. Również i tym razem skorzystał z możliwości spotkania z kolegami po fachu oraz wymiany cennych doświadczeń z zakresu chirurgii plastycznej.