Rozmowy bez tabu

Wszyscy lubimy dobrze się prezentować w pracy, ale w niektórych branżach wygląd jest sprawą kluczową, zwłaszcza w dobie mediów społecznościowych. Nic więc dziwnego, że modelki, fotomodelki, czy celebrytki poprawiają go za pomocą zabiegów chirurgii plastycznej. I chociaż jest to tajemnica poliszynela, to niewiele osób ze świata show-biznesu mówi o tym otwarcie. Są jednak wyjątki.

 

Zarabiam swoim ciałem, ciało to moja wizytówka. Dlatego nie wstydzę się, że w nie inwestuję – mówi polska modelka, fotomodelka, influencerka, znana z teledysków Cleo i Donatana – Paula Tumala. Paula należy do nielicznej grupy osób pracujących w show-biznesie, które otwarcie mówią o przebytych zabiegach chirurgii plastycznej. Dlaczego tak ważne jest, aby przełamywać to tabu? Ponieważ dążąc do idealnego wyglądu, można na swojej drodze spotkać niekompetentne osoby, które nie tylko nie pomogą, ale mogą poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

 

Kilka lat temu Paula poddała się skomplikowanemu zabiegowi powiększenia pośladków. Od razu po operacji pojawiły się komplikacje i dyskomfort. Okazało się, że implanty zostały źle dobrane i spowodowały szereg powikłań zagrażających zdrowiu, a nawet życiu Pauli. Do tej pory kobieta zmaga się z następstwami zabiegu przeprowadzonego przez lekarza, który, jak się okazało, nie był chirurgiem plastycznym, a lekarzem medycyny estetycznej.

Przez 3 miesiące rany nie chciały się zagoić, pojawiła się gorączka. W końcu implanty zostały usunięte, ale pośladki nadal były w strasznym stanie: niesymetryczne, z dużymi nierównościami i bliznami – opowiada Paula. – Dopiero po paru latach trafiłam na dra Samira. Jako jedyny nie odmówił mi pomocy. Pod koniec ubiegłego roku Paula przeszła zabieg modelowania pośladków w Mandala Beauty Clinic.

Zdecydowałem się na autoprzeszczep tkanki tłuszczowej, aby zniwelować nierówności. Zabieg Vaser Lipo został wykonany po około roku od pierwszej wizyty, gdyż pacjentka musiała przytyć, aby było skąd pobrać tkankę tłuszczową do zabiegu. Po paru miesiącach uzupełniliśmy tłuszcz jeszcze w niektórych miejscach, chociaż już po pierwszym zabiegu efekty były zadowalające – wspomina dr Samir.

 

Dlatego radzimy wszystkim kobietom, nie tylko modelkom czy fotomodelkom, decydującym się na zabieg, aby pamiętały o kilku rzeczach:

  1. wybierajcie tylko profesjonalne kliniki i doświadczonych specjalistów (chirurgów plastyków jest w Polsce około 200, lekarzy medycyny estetycznej dużo więcej, ale nie mają oni uprawnień do przeprowadzania wszystkich zabiegów)
  2. nie bójcie się pytać lekarzy o ich kompetencje, uprawnienia, certyfikaty
  3. sprawdzajcie opinie, rekomendacje na temat danych klinik, pytajcie znajomych
  4. szczerze rozmawiajcie z lekarzem o swoich oczekiwaniach, ale też obawach, nie bójcie się zadawać pytań, również na temat rekonwalescencji i możliwych powikłań
  5. nie oczekujcie natychmiastowego efektu wow

 

Doświadczony specjalista przedstawi rzetelny plan leczenia, omówi możliwe efekty operacji, zaproponuje zabiegi uzupełniające, a przede wszystkim weźmie pełną odpowiedzialność za swoje działania. Jednym z nich jest właściciel Mandala Beauty Clinic.

Dr Samir Ibrahim jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, w którym problem braku szkoleń i regulacji certyfikacji lekarzy medycyny estetycznej jest szeroko komentowany. Chirurdzy zrzeszeni w Towarzystwie przykładają dużą wagę do komunikacji z pacjentem i przestrzegają przed osobami, które narażają zdrowie, a nawet życie pacjentów.

 

Tym bardziej nas cieszy, że niektóre osoby show-biznesu, takie jak Paula Tumala, czy modelka i prezenterka TV – Monika Ordowska, której historię opowiadaliśmy jakiś czas temu, otwarcie przyznają się do zabiegów chirurgii plastycznej. A nawet, jak w przypadku Pauli, nie wstydzą się problemów i komplikacji, które je spotkały, dzięki czemu mogą uchronić inne osoby przed przykrymi konsekwencjami.

 

Czy wiesz, że najczęściej wykonywane procedury chirurgii plastycznej*, nie tylko wśród modelek i fotomodelek, to:

– powiększenie biustu

– liposukcja

– rynoplastyka

– plastyka powiek

– plastyka brzucha

*wg statystyk Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastyków z 2017 roku.