Rewolucyjna metoda odświeżania skóry twarzy porównywalna do liftingu

Przed rokiem jako pierwsi w Polsce przedstawiliśmy nową rewolucyjną technologię plazmy helowej Renuvion, która dzięki selektywnemu działaniu na tkanki obkurcza skórę i pobudza je do samoregeneracji. Od roku z powodzeniem stosujemy tę metodę jako dodatek do zabiegów liposukcji podskórnie na różne partie ciała jak brzuch, uda, ramiona, a nawet podczas zabiegu podniesienia piersi o czym możecie przeczytać w historii Pani Anny. Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu, ale to nie koniec działania, gdyż tkanka regeneruje się do kilku miesięcy by osiągnąć stan docelowy.

Technologia Renuvion z powodzeniem nadaje się również do zastosowania powierzchniowo na skórę twarzy, dając efekt zbliżony do klasycznego liftingu – niwelując obwisłą skórę na linii żuchwy czy pod oczami oraz poprawę tekstury skóry, dzięki czemu można pozbyć się przebarwień od słońca, wydatnych porów, kurzych łapek, zmarszczek palacza czy innych defektów. Dzięki tej innowacyjnej technice w nowym roku można zaplanować całkowity „reset” Twojej skóry i uzyskać wyraźnie młodszą twarz.

Renuvion wykorzystuje plazmę gazową, która daje lepsze rezultaty niż znane dotychczas zabiegi ablacyjne z wykorzystaniem lasera. Stosuje się ją powierzchniowo na całą twarz lub wybiórczo np. na powieki. Tkanki są podgrzewane do temp.  41°C, a następnie schładzane. Urządzenie działa niezwykle precyzyjnie na poziomie mikronów w głąb tkanki.  Wystarczy jeden zabieg by uzyskać wyraźnie młodszą twarz.” – tłumaczy dr Turkiewicz

Na czym polega zabieg?

Zjonizowana energia podawana jest do wierzchniej warstwy skóry. Pod wpływem ciepła warstwa ta ulega złuszczeniu (ablacji), eksponując świeżą warstwę skóry spod spodu. Odkryta warstwa skóry jest młodsza i zapewnia świeży wygląd, działanie ciepła powoduje też, że skóra jest bardziej napięta. Zabieg uruchamia też procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry.

Cała procedura resurfacingu jest wykonywana w znieczuleniu. Okres rekonwalescencji może potrwać 2-3 tygodnie i wymaga cierpliwości i samodyscypliny. Pożądany wygląd osiąga się po kilku miesiącach. Do kilku dni twarz jest opuchnięta, a rumień, który jest naturalnym następstwem zabiegu może się utrzymywać kilka tygodni. Skóra łuszczy się i swędzi w wyniku gojenia. Pierwsze 10-14 dni należy pozostać w domu.

Ostateczny wygląd skóry zależy od przebiegu rekonwalescencji. Pacjent musi przestrzegać higieny i postępować zgodnie z procedurą pozabiegową polegającą na częstych prysznicach, nawilżaniu skóry, stosowaniu okładów i maści. Po dwóch tygodniach można stosować lekki make up mineralny oraz należy stosować kremy z wysokim filtrem UV.

Cierpliwość się opłaci, bo docelowy efekt świeżej napiętej skóry o poprawionej teksturze utrzymuje się nawet do 10 lat.

Dla kogo

Zabieg polecany jest osobom powyżej 30. roku życia o jasnej karnacji (fototypy I-III w skali Fitzpatricka). Przeciwwskazaniem do zabiegu są skłonności do bliznowacenia, ciąża i karmienie, obecność aktywnego wirusa opryszczki oraz choroby autoimmunologiczne. Szczegółowy wywiad przeprowadza lekarz podczas wizyty konsultacyjnej.


Jeżeli nie chcesz inwazyjnej procedury jak klasyczny lifting, a zależy Ci na wyraźnym odmłodzeniu i rozjaśnieniu skóry – umów się na konsultacje z dr Wojciechem Turkiewiczem!