Rewolucja 2019 roku – J-PLASMA

Na rynku chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej co jakiś czas pojawia się informacja na temat nowego superzabiegu lub urządzenia, dzęki któremu można szybko poprawić wygląd skóry. Niestety czasami zdarza się, że te „nowości” to tylko lekko odświeżone stare metody, które mają posłużyć jako chwyt reklamowy. Nie tym razem. J-Plasma, która już wkrótce będzie dostępna dla pacjentów Mandala Beauty Clinic, to prawdziwa rewolucja!

J-Plasma to stworzona w USA unikalna technologia łącząca właściwości plazmy helowej z energią RF, która dzięki precyzyjnym mikrouszkodzeniom, pobudza skórę do samoregeneracji. To z kolei umożliwia jej ujędrnienie, praktycznie na powierzchni całego ciała. Jest to jedyna technologia elektrochirurgii gwarantująca precyzyjne cięcie skóry i tkanek przy jednoczesnym schładzaniu obszaru działania, co skraca proces gojenia się.

Procedura ta może być stosowana jako uzupełnienie zabiegu liposukcji, na przykład brzucha, ramion, ud czy innych części ciała. Jej efektem jest redukcja wiotkiej skóry, która często pozostaje po usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

J-Plasma jest również polecany osobom, którym zależy na szybkim, małoinwazyjnym efekcie odmłodzenia skóry twarzy. Urządzenie to wykorzystuje się bowiem do złuszczania naskórka (ablacji) oraz tzw. resurfacingu, czyli przebudowy tkanek. W wyniku tego procesu skóra zostaje wygładzona i odświeżona, a zmarszczki i przebarwienia zminializowane. Co najważniejsze, zabieg ten nie zmienia rysów twarzy, a jego efekty są naturalne.

Dzięki temu urządzeniu wiele dotychczasowych procedur wykorzystywanych w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej zostanie udoskonalonych, co wpłynie korzystnie zarówno na efekty końcowe zabiegów, jak i przebieg rekonwalescencji. Tym bardziej cieszymy się, że pacjenci Mandala Beauty Clinic jako pierwsi w Polsce będą mogli tego doświadczyć.