Przeszczep włosów metodą FUE – najczęściej zadawane pytania

FUE to jedna z metod transplantacji włosów stosowana w naszej klinice. O co najczęściej pytają pacjenci?

NA CZYM POLEGA METODA FUE?

FUE to ekstrakcja jednostek mieszkowych (FUE) – włosy są pobierane przez mikroskopijne okrągłe nacięcia na skórze głowy. W odróżnieniu od metody STRIP nie wymaga użycia skalpela ani szycia skóry. Istnieją dwa rodzaje przeszczepów włosów FUE: ręczny FUE i zrobotyzowany FUE. W naszej klinice działamy ręcznie. Ręczny przeszczep włosów FUE jest wykonywany przez lekarza za pomocą ręcznego urządzenia do ekstrakcji poszczególnych mieszków włosowych. Przeszczep mieszków włosowych metodą FUE jest zabiegiem wykonywanym ambulatoryjnie (czas trwania w zależności od ilości włosów to 5-8 godzin), a jego główną zaletą jest bardzo mała inwazyjność. Jest to technika, która Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Należy zaznaczyć, że do wykonania przeszczepu tą metodą NIE  jest konieczne zgolenie głowy.

KIEDY I DLA KOGO MOŻNA ZASTOSOWAĆ TĘ METODĘ?
Zabieg jest przeznaczony dla wszystkich pacjentów, którzy mają wystarczającą ilość i jakość obszaru dawczego z tyłu głowy. Ważna jest odpowiednia kwalifikacja do zabiegu, by sprawdzić czy nie ma przeciwskazań do takiego zabiegu jak choroby autommunologiczne czy stany zapalne.

ILE CZASU RRWA ZABIEG?

Zabieg wykonywany jest ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zależy od ilości włosów przeszczepianych włosów i jest to zwykle 5-8 godzin. Jego główną zaletą jest bardzo mała inwazyjność. J

DLACZEGO PRZESZCZEPY POBIERANE SĄ Z TYŁU GŁOWY?
Włókna włosów / mieszki włosowe, które rosną w tylnej części głowy, są odporne na działanie hormonów (DHT), które powodują wypadanie włosów z przodu i na szczycie głowy.

ILE WŁOSÓW MOŻNA PRZESZCZEPIĆ PODCZAS JEDNEGO ZABIEGU?

Podczas jednego zabiegu można przeszczepić do 3 tysięcy włosów.

JAK WYGLĄDA REKONWALESCENCJA?

Pacjent opuszcza klinikę tego samego dnia. Zakładany po zabiegu opatrunek na okolicę dawczą można usunąć następnego dnia. Zaczerwienienie skóry w okolicach dawczej i biorczej zwykle znika w ciągu 3-5 dni. Pacjent po zabiegu otrzymuje szczegółową instrukcję, w jaki sposób pielęgnować przeszczepione włosy w pierwszych dniach po zabiegu. Należy się liczyć z tym, że zgodnie z cyklem życia włosa przeszczepione włosy wypadną by po ok. trzech miesiącach odrosnąć.

KIEDY MOŻNA POWTÓRZYĆ ZABIEG?

Jeśli potrzeba przeszczepić więcej włosów planuje się kolejny etap zabiegu. Ponowne użycie tej samej okolicy biorczej możliwe jest po ok. 6 miesiącach.

Jeżeli łysienie to Twój – umów się na konsultację w naszej Klinice!

Zdiagnozujemy przyczynę wypadania włosów oraz zaplanujemy prawidłowe leczenie!