PRP Jeden zabieg – różne możliwości

O zaletach terapii osoczem bogatopłytkowym (PRP) pisaliśmy już wielokrotnie na naszym blogu. Płytki krwi pełnią ważną rolę w procesach regeneracji, dlatego z powodzeniem wykorzystuje się w medycynie estetycznej. W połączeniu z innymi zabiegami: lipofillingiem oraz mezoterapią igłową umożliwiają wypełnianie bruzd i zmarszczek, ujędrnienie, wygładzenie i wyraźne odmłodzenie skóry. Przebieg oraz sukces terapii zależy od kilku czynników: doświadczenia lekarza, a także metody pozyskiwania PRP.

W Mandala Beauty Clinic oferujemy system GPS™ III oraz Autologic. Ten pierwszy to innowacyjne urządzenie, które w procesie wirowania umożliwia separację płytek krwi i uzyskanie koncentratu osocza bogatopłytkowego z niewielkiej ilości krwi (max 54 ml, zazwyczaj 20-40 ml). Dzięki niemu następuje aż 9-krotna koncentracja, pozwalająca na odzyskanie ponad 90% płytek krwi z całej pobranej objętości. Tak powstaje wysokiej jakości preparat wykorzystywany później w zabiegu mezoterapii, który daje spektakularne szybkie efekty, zwłaszcza w połączeniu z autoprzeszczepem tkanki tłuszczowej. Zaraz po zabiegu twarz jest mocno zaczerwieniona, przez co procedura ta nazywana jest wampirzym liftingiem:).

Z kolei przy zastosowaniu metody Autologic skóra nie jest aż tak czerwona, ale i na efekty trzeba poczekać trochę dłużej, gdyż uzyskana dzięki temu systemowi koncentracja osocza bogatopłytkowego jest mniejsza. Ponieważ płytki krwi są wyjątkowo delikatne i narażone na uszkodzenie, ważne jest, aby przy na każdym etapie procedury, tj. przy pozyskiwaniu, odwirowaniu, a następnie podawaniu preparatu przestrzegać określonych zasad. Dlatego zabieg powinien być wykonywany w profesjonalnej klinice przez doświadczonego specjalistę. 

Przy okazji warto wspomnieć, że terapia autologicznym osoczem bogatopłytkowym połączona z karboksyterapią została nagrodzona przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów w konkursie ZABIEG ROKU 2014. Doceniono ją za bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa, małą inwazyjność, biokompatybilność, a także bardzo dobre efekty w ujędrnianiu skóry, leczeniu blizn, rozstępów, a nawet łysienia. Jeżeli jesteś ciekawa/ciekawy, czy możesz skorzystać z możliwości, jakie daje ta terapia, i który system będzie najodpowiedniejszy w Twoim przypadku, skonsultuj się z naszym specjalistą.