Piękny brzuch – ćwicz z naszym partnerem Niku Fitness

Niedawno na naszym blogu przedstawiliśmy kolejnego partnera Mandala Beauty Clinic – klub Niku Fitness. To jedno z ulubionych miejsc aktywnych poznaniaków, które łączy tradycję z nowoczesnością i długoletnim doświadczeniem. Oferuje różnorodne zajęcia fitness, treningi personalne, siłownię, masaże, terapie manualne, porady dietetyczne i inne. Instruktorzy Niku na naszym blogu przedstawili kilka ćwiczeń wzmacniających mięśnie pośladków. Dziś czas na kolejne ważne dla naszych pacjentów części ciała  – brzuch oraz talię.

Brzuszki

Połóż się na plecach ze stopami położonymi płasko na podłodze. Umieść dłonie na klatce piersiowej, napinając mięsień prosty brzucha (przód brzucha) unoś klatkę piersiową w kierunku kolan.  Staraj się nie unosić rąk ani ramion, by mięśnie brzucha samodzielnie wykonywały pracę. Rozpocznij od serii 10 powtórzeń, a następnie zwiększaj ilość serii i powtórzeń, gdy poczujesz, że poprawia się twoja sprawność fizyczna.

Brzuszki na piłce stabilizacyjnej

Połóż się na piłce na plecach, uginając nogi w kolanach. Stopy ustaw płasko na podłodze. Dłonie połóż na klatce piersiowej. Napnij mięśnie brzucha, przesuwając mostek w dół.  Wykonuj spięcia brzucha leżąc na piłce. Postaraj się nie pracować karkiem ani ramionami -tylko mięśniami brzucha. Zacznij od serii 10 powtórzeń, z czasem zwiększając ich ilość. 

Scyzoryk z piłką

Połóż się na plecach. Piłkę umieść między nogami na wysokości kostek. Podnieś ją do góry, a wraz z unoszeniem nóg unieś jednocześnie ręce tak, aby pogłębić skłon. Pozostań w tej pozycji kilka sekund, a następnie wróć do pozycji początkowej, kładąc ręce i nogi na ziemi. Powtórz kilka razy. 

Unoszenie nóg w leżeniu na ławce skośnej w dół

Połóż się na plecach na ławce poziomej lub skośnej. Ramiona trzymaj za głową (można chwycić się ławki lub drążka), tułów powinien przylegać do podłoża, zwłaszcza na wysokości lędźwi. W tej pozycji unosimy nogi do klatki piersiowej, jednocześnie zginając je lekko w kolanach. Nabieramy powietrza przed rozpoczęciem ruchu, a wypuszczamy je w trakcie unoszenia nóg. Pod koniec unoszenia można skręcać nieco tułów i biodra w lewą lub prawą stronę dla zaangażowania mięśni skośnych brzucha. Powtarzamy kilka razy. 

Skręcanie tułowia w parach

Zaproś do ćwiczenia partnera. Usiądźcie na podłodze tyłem do siebie i oprzyjcie się o swoje plecy. Wyciągnij nogi do przodu i trzymaj piłkę nad udami obiema rękami. Teraz skręć tułów najmocniej jak możesz w prawo i podaj piłkę partnerowi. Ten ją odbierze i poda ci z drugiej strony, kiedy wykonasz skręt w lewo. 

Rowerek

Połóż się płasko na podłodze, z rękami opartymi przy głowie. Unieś kolana w kierunku klatki piersiowej tak, by tworzyły kąt 45 stopni i wykonuj ruch pedałowania nogami jak na rowerze, dotykając naprzemiennie lewym łokciem prawego kolana, a następnie prawym łokciem lewego kolana.

Nogi w górze

Połóż się na plecach. Unieś wyprostowane nogi. Ręce ułóż za głowę, następnie oderwij łopatki od podłogi i dotknij lewą ręką prawej kostki. Odłóż rękę za głowę i wykonaj ruch prawą ręką, dotykając lewej kostki. Powtórz to ćwiczenie 40 razy.

Pamiętajmy, że regularne ćwiczenia fizyczne i zbilansowana dieta są uzupełnieniem procedur medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Nasze ciało będzie wyglądało pięknie tylko pod warunkiem, że zatroszczymy się o nie kompleksowo, i to zarówno od zewnątrz, jak i od środka.