Nowe zabiegi laserowe w ofercie Mandali

W ostatnim czasie do zespołu Mandala Beauty Clinic dołączyło wielu nowych specjalistów. Jednym z nich jest lek. med. Hana Köhncke – lekarz w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii, ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej. 

Dr Hana jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Studiów Podyplomowych dla Koordynatorów Transplantacyjnych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoją wiedzę poszerzała na licznych stażach zagranicznych m.in. w HTS Clinic w Brukseli, Clinica dr Romulo Mene w Rio de Janeiro oraz licznych kursach, takich jak Dermoscopy Excellence Rome, World Live Surgery Workshop FUE Immersion Polanica Zdrój, Facial Anatomy Cadaver Training by Allergan Medical Institute, Galderma Anatomy Masterclass in Aesthetic Medicine, Holly Master Class. Skupia się głównie na diagnostyce i leczeniu chorób skóry głowy i włosów, przeszczepach włosów, a także odmładzających i korygujących zabiegach medycyny estetycznej. Jednym z nich jest laser Alma Harmony XL.  

 

Laser Alma Harmony XL posiada wiele głowic. Jedną z nich jest głowica Clearlift, którą stosuje się w celu redukcji zmarszczek, poprawy jędrności skóry, leczenia blizn, przebarwień, hiperpigmentacji oraz melasmy. Daje efekty podobne do mocnego peelingu chemicznego lub resurfacingu laserowego. Na skórze poddanej działaniu lasera (a konkretnie jego kilkudziesięciu wiązek) powstają liczne mikrourazy, co powoduje uruchomienie procesów regeneracyjnych. Kondycja skóry, jej koloryt oraz napięcie poprawiają się. Efekt ten jest już widoczny po pierwszym zabiegu, choć zaleca się przeprowadzanie serii trzech w odstępach od dwóch do czterech tygodni. Liczbę zabiegów w każdym przypadku określa lekarz po opracowaniu indywidualnego planu leczenia.

 

Zabieg Alma Harmony XL ClearLift wyróżnia to, że w przeciwieństwie do innych laserów działa na skórę mechanicznie, a nie termicznie. Dzięki temu czas rekonwalescencji zostaje skrócony do minimum i pacjent szybko powraca do codziennych czynności, co jest szczególnie ważne dla osób aktywnych zawodowo. Ponadto zabieg ten można wykonywać o dowolnej porze roku, nawet latem. 

 

Jest to procedura praktycznie bezbolesna (nie wymaga znieczulenia) i bezpieczna dla delikatnych części ciała, jak twarz czy dekolt, a także wszystkich fototypów skóry. Przeciwwskazaniem do jego wykonania są jedynie stany zapalne, nowotwór, bliznowce, epilepsja, nadwrażliwość na światło, a u kobiet dodatkowo okres ciąży i karmienia piersią. 

Pozostałe głowice lasera Alma Harmony XL to:

Yag Q switch 1064/532 nm służąca do laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego. Laser Q switch emituje ultrakrótki (nanosekundowy) impuls, który jest selektywnie pochłaniany przez barwnik tatuażu podobnie jak przez melaninę. Każdy kolor barwnika absorbuje inną długość fali. Uzyskana w ten sposób niezwykle wysoka gęstość energii pozwala na fizyczne (fotoakustyczne) rozbicie cząstek barwnika na elementy tak małe, że możliwe jest ich usunięcie drogą fagocytozy.

Należy jednak pamiętać, że usuwanie tatuaży podczas jednego zabiegu jest często niemożliwe. Liczba zabiegów zależy między innymi od koloru, wielkości, a także jakości samego tatuażu.

 

DyeVL jest przeznaczona do redukcji przebarwień, naczynek na twarzy oraz likwidacji rumienia. Głowica ta emituje światło o długości 500-600 nm, które w skuteczny i bezpieczny sposób likwiduje zmiany nazywane teleangiektazjami czy „pajączkami”. Zabieg trwa krótko, a dzięki silnemu chłodzeniu kontaktowemu jest komfortowy dla pacjenta.

 

iPixel Er:Yag to odmładzanie laserowe, redukcja zmarszczek i blizn. Laser ten w kontrolowany sposób uszkadza kolumnowo wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. W naturalnym procesie gojenia uszkodzone komórki zastępowane są przez nową tkankę. Dochodzi do przebudowy skóry, w efekcie której jest ona zdrowsza i wygląda młodziej, a większa moc lasera zapewnia jeszcze lepsze efekty zabiegu. iPixel Er:Yag uszkadzając termicznie skórę, przebudowuje ją, dzięki czemu powstaje nowa tkanka, blizny są zredukowane lub znacznie mniej widoczne.

 

Nd:YAG 1064 nm to głowica zaprojektowana specjalnie do zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych, tzw. „pajączków” na nogach. Zabieg jest praktycznie bezbolesny dzięki zintegrowanemu chłodzeniu. Najlepszy czas na wykonywanie tego typu zabiegów to wrzesień-kwiecień, choć okazuje się, że wszystko zależy od tego, kiedy pacjent był na wakacjach, gdyż głównym przeciwwskazaniem jest aktywna opalenizna. Dlatego osoby zainteresowane Alma harmony Nd: YAG 1064 nm, a także innymi wymienionymi wcześniej zabiegami laserowymi zachęcamy do konsultacji z dr Haną Köhncke, gdyż jak zawsze o ostatecznej kwalifikacji do zabiegu medycyny estetycznej decyduje w naszej klinice lekarz. 

 

Umów się na konsultację!