Niechciana pamiątka po ciąży

Do naszej kliniki zgłasza się wiele kobiet, które po ciąży są niezadowolone z wyglądu brzucha. Niektóre zgłaszają się na zabieg szybko po porodzie, inne odkładają tę decyzję, jak nasza pacjentka 41-letnia Pani Katarzyna. Warto bowiem pamiętać, że nigdy nie jest za późno na to, aby poczuć się dobrze samej ze sobą.

Z jakiego powodu zgłosiła się Pani do Mandali?
Po ciąży, zwłaszcza pierwszej, miałam bardzo rozciągniętą skórę. To było 18 lat temu. Na zabieg zdecydowałam się 2 lata temu.

Jak to się stało, że trafiła Pani do Mandali?
Szukałam kliniki w Poznaniu, czytałam opinie. Trafiłam na Mandalę i skojarzyłam dra Samira z programu TV.

Jak wspomina Pani zabieg i rekonwalescencję?
Gdy obudziłam się po operacji, to pomyślałam, że jeszcze jestem przed:). W klinice spędziłam dwie doby. Czułam się dobrze, nie miałam żadnych dolegliwości, nie musiałam brać leków. Po dwóch tygodniach zaczęłam wracać do normalnego życia, a po miesiącu wróciłam do pracy (pracuję w finansach).

Jak zareagowało otoczenie na tę zmianę?
Nie ukrywam faktu, że przeszłam zabieg, a koleżanki zazdroszczą mi nowego wyglądu:).

Zdradzi nam Pani swoją receptę na balans ciała i ducha?
Przede wszystkim równowaga między życiem zawodowym i rodzinnym. Poza tym czas dla siebie. Ja na przykład dużo czytam, gram na pianinie. Zresztą z całą rodziną często muzykujemy w domu.

 

2

18

 

Pani Katarzyna zgłosiła się do Mandali z powodu opadania powłok brzusznych oraz przepukliny kresy białej i pępkowej. To częsta dolegliwość u kobiet po ciąży i porodach, nieraz nawet u młodych matek. Zdarza się, że bardzo atrakcyjne, szczupłe kobiety mają problem z brzuchem – zupełnie nie pasuje on do ogólnego wyglądu. To z kolei wpływa negatywnie na ich psychikę oraz życie intymne. Wstydzą się pokazywać brzuch na basenie czy plaży. U Katarzyny wykonaliśmy zabieg Vaser Lipo brzucha i operację przepuklin: kresy białej oraz pępkowej, a także podniesienia powłok brzucha – wyjaśnia dr Samir.

 

Untitled design (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_

stopka