Najpopularniejsze zabiegi w Mandala Beauty Clinic

Zeszły rok zaskoczył nas wszystkich kompletnie przynosząc pandemię koronawirusa. Przedłużający się lockdown, zmiana sposobu pracy wpłynęła na nasz styl życia i z czasem zaczęliśmy też zauważać zmiany w podejściu naszych pacjentów do operacji. Przede wszystkim zamknięcie w domu u części osób spowodowała przyspieszenie decyzji o planowanych operacjach, by skorzystać z przymusowej izolacji i wykorzystać ją do dyskretnej rekonwalescencji. Część z pacjentów być może podjęła decyzję o operacji pod wpływem tzw. “Zoom effect”. Chodzi o to, że spędzając dużo czasu telekonferencjach mamy okazję więcej niż zazwyczaj przyglądać się naszym twarzom z bliska oko w oko z kamerką. Dzięki tej zmianie wiele osób zauważyło u siebie defekty, które zaczęły im przeszkadzać jak np. zakola czy opadające powieki. Te trendy wpłynęły nieco na listę najpopularniejszych zabiegów w naszej klinice w roku 2020. 

Nr 1 i 2 w 2020 roku – Przeszczep tłuszczu – LIPOTRANSFER (dodać do oferty) oraz liposukcja Vaser Lipo

Zabieg ten można wykonać dzięki działaniu ultradźwięków (liposukcja metoda Vaser Lipo), co umożliwia bezpieczne pobranie tkanki tłuszczowej z wybranej części ciała (ramiona, uda, brzuch…), gdzie jest jej w nadmiarze i przeszczepienie do miejsc, gdzie chcemy jej mieć więcej jak np. piersi, pośladki czy nawet twarz. Metoda Vaser Lipo dzięki wykorzystaniu cienkich kaniul daje możliwość modelowania okolic brzucha, klatki piersiowej, pleców, pośladków, ale też tak wrażliwych okolic jak twarz, podbródek czy ramiona. Możliwości są ogromne, a rezultaty spektakularne. Autoprzeszczep może być wykonany podczas jednego zabiegu liposukcji lub odłożony w czasie (tkanka tłuszczowa zostaje zamrożona). Jest to jedna z głównych specjalizacji dr Samira Ibrahima, ale inni lekarze w Mandala Beauty Clinic również nią działają. 

Plasma – argoplasma 

W 2019 roku jako pierwsza klinika w Polsce wprowadziliśmy technologię elektrochirurgii jaką jest plazma. Od tego czasu zyskuje on na popularności i jest często łączona z innymi zabiegami modelowania ciała w naszej klinice. Dzięki precyzyjnym mikrouszkodzeniom pobudza ono skórę do samoregeneracji i napina ją. Stosuje się ją głównie podskórnie wewnętrznie często jako uzupełnienie zabiegu liposukcji, na przykład brzucha, ramion, ud czy innych części ciała. Jej efektem jest natychmiastowa redukcja wiotkiej skóry, która często pozostaje po usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dzięki temu urządzeniu wiele dotychczasowych procedur wykorzystywanych w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej zostało udoskonalonych, co wpływa korzystnie zarówno na efekty końcowe zabiegów, jak i szybszy przebieg rekonwalescencji.

Implanty piersi 

Powiększenie lub podniesienie piersi za pomocą implantów to niezmiennie procedura, która plasuje się w czołówce operacji plastycznych wykonywanych na świecie. Tak również jest i w naszej klinice. 

Przeszczep włosów

Transplantacja włosów to zabieg, z którego zasłynął dr Samir Ibrahim nie tylko w Polsce. Niejednokrotnie wykazał się pionierskim podejściem w chirurgii odtwórczej włosów realizując kompleksowe zabiegi. Jest to grupa zabiegów chętnie wybierana przez naszych pacjentów oraz pacjentki z uwagi na ogromne doświadczenie dr Samira Ibrahima. Od zeszłego roku zabiegi przeszczepu włosów w technologii FUE wykonuje w naszej klinice również dr Hana Köhncke. 

Korekta powiek 

Oczy często jako pierwsze zdradzają oznaki starzenia się. Takie mankamenty jak luźno opadające fałdy skóry powiek, worki pod oczami, opuchlizna wokół oczu powodują, że sprawiamy wrażenie przemęczonych, przez co też nieco starszych. Dlatego często jednym z pierwszych zabiegów chirurgii przeciwstarzeniowej wykonywanej przez pacjentów w naszej klinice są właśnie operacje powiek.

Plastyka brzucha 

Z powodu ciąży lub gwałtownych spadków masy ciała powstają rozluźnienia ściany jamy brzusznej, co zwykle prowadzi do powstawania rozstępów w przestrzeni międzymięśniowej. Dodatkowo, może dojść do spadku napięcia mięśnia prostego brzucha, czego efektem jest uwydatniona dolna część brzucha. Taki stan może zostać zniwelowany zabiegiem plastyki brzucha czyli abdominoplastyki.  Podczas tego zabiegu usuwane są zbędne partie skóry oraz nadmierna ilość tkanki tłuszczowej, a mięśnie brzucha zostają wzmocnione chirurgicznie. U osób, u których występuje rozluźnienie mięśni i minimalny nadmiar skóry, wystarczająca może okazać się miniabdominoplastyka, czyli plastyka brzucha dolna. Na te zabiegi w 2020 roku również znaleźliśmy wielu pacjentów. Nie jest to zabieg łatwy, a jego rozległość powoduje, że jest obarczony ryzykiem powikłań, dlatego cieszy nas, że pacjenci ufają doświadczeniu naszych chirurgów i decydują się na ten zabieg właśnie w naszej klinice. 

Podniesienie i redukcja piersi 

Są to zdecydowanie trudniejsze i bardziej złożone zabiegi niż powiększenie piersi. Celem liftingu piersi jest przywrócenie naturalnie zaokrąglonego kształtu zdeformowanych piersi, zaś redukcji – usunięcie nadmiaru tkanki piersiowej i wymodelowanie piersi do mniejszych rozmiarów. Podczas zabiegu dokonuje się także przemieszczenia otoczki sutkowej i brodawki, można też ją zmniejszyć i poprawić jej kształt. Lifting można połączyć z zabiegiem powiększenia implantami lub autoprzeszczepem tkanki tłuszczowej za pomocą Vaser Lipo. Zabieg liftingu piersi można przeprowadzić na wiele różnych sposobów wykorzystując różne cięcia jak np. nacięcia w kształcie lizaka lub w kształcie kotwicy. 

Operacje nosa 

To również jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej na świecie, ale wcale nie jest to operacja prosta. Warto wybierać doświadczonych lekarzy, którzy specjalizują się w tym właśnie organie. W naszej klinice lekarzem najczęściej zajmującym się nosami naszych pacjentów jest dr Andrzej Bielecki. 

Bullhorn lift – podniesienie górnej wargi 

Lfting ust to stosunkowo nowy zabieg, ale szybko zyskujący popularność. Jest konkurencją dla popularnych wypełniaczy, a jego przewagą jest to, że efekty są trwałe. Umożliwia zwiększenie objętości ust, podkreślenie konturu i uwydatnienie warg. Procedura polega na zmniejszeniu odległości między górną wargą a nosem poprzez wykonanie cięcia w kształcie bawolich rogów (stąd angielska nazwa). Podczas zabiegu wykonywanego w znieczuleniu miejscowym górna warga jest podciągana i wywijana poprzez usunięcie małego fragmentu skóry. Powoduje to optyczne zwiększenie objętości czerwieni wargowej, a tym samym całych ust.

Jeśli na Twojej liście postanowień na 2021 jest któryś z wymienionych zabiegów, a może korekta innej części ciała zapraszamy na konsultację do naszych specjalistów!

Wizytę zarezerwujesz w naszej recepcji +48 61 833 08 81