Modna pupa!

Kanony piękna kobiecego ciała zmieniały się na przestrzeni wieków, a czasami nawet kilku lat. Możemy to obserwowaćna przykładzie rzeźb (już starożytnych), malarstwa (przywołajmy chociażby obrazy Rubensa), fotografii, a od XX wieku również w filmach. To właśnie w ubiegłym wieku zmiany te przebiegały najintensywniej, a jedną z części ciała, któraczęsto im ulegała była… pupa.

Na początku XX wieku idealna kobieta miał a kształ ty klepsydry. Oczywiście zawdzięczał a je gorsetom, a nie wielogodzinnym ćwiczeniom fitness. Można ją podziwiać na przykład na rysunkach Charlesa Dana Gibsona. Szczupła, ale nie chuda, z bujną fryzurą, wąską talią oraz pełnymi biodrami i oczywiście pośladkami, była wzorem dla innych amerykańskich kobiet. W latach 20. sylwetka kobieca nabrała chłopięcych kształtów i w związku z tym pupa stała się passé. Na szczęście później pełne kształty powrócił y do łask. Kobiety zaczęły dbać o swoją sylwetkę i coraz chętniej ją pokazywać. Jednak od lat 60. ważniejsze od pośladków były długie nogi, ładna twarz, duży biust. Na początku XXI wieku propagowano płaski brzuch, wąskie biodra i małą, ale kształtną pupę. Łatwo można był o wpaść w kompleksy! Oczywiście kanony te zmieniał y się nie tylko z czasem, ale i w zależności od szerokości geograficznej. Na przykład w Brazylii idealne pośladki są pełne i jędrne. Można je podziwiać co roku podczas słynnego karnawał u w Rio. Z czasem stał y się symbolem seksu oraz westchnień także w innych krajach. Przyczyniły się do tego zapewne również celebrytki, które od kilku lat lansują modę na dużą, ale i jędrną, kształtną, pupę.

Sposób na piękną pupę

Czasami odpowiednie ćwiczenia wystarczą, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, ale niestety nie zawsze. Bywa, że w wyniku restrykcyjnej diety lub wrodzonego defektu, pupa jest zupeł nie pł aska. Wtedy z pomocąmoże przyjść chirurgia plastyczna. Nie po to, aby każda kobieta wyglądał a identycznie jak celebrytka, ale po to, aby mogł a poczućsię dobrze i atrakcyjnie we wł asnym ciele. W naszej klinice przeprowadzamy zabiegi plastyki pośladków z użyciem implantów oraz tak zwany lifting brazylijski. Wszczepienie implantów jest nieraz ostatnią deską ratunku dla osób chcących poprawić wygląd pośladków. W naszej klinice stosujemy bezpieczne implanty Macrolane lub Aquafillnig, a dr Samir Ibrahim ma ogromne doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. Niemniej są one obarczone pewnego rodzaju ryzykiem. Może wystąpić infekcja, asymetria, przesunięcie lub pęknięcie implantów. Dlatego jeżeli jest tomożliwe, należy skorzystać z bezpieczniejszej alternatywy, którą jest lifting brazylijski.

Pełne kształty bez implantów

Lifting brazylijski to autoprzeszczep tkanki tłuszczowej. Jest ona pobierana metodą liposukcji ultradźwiękami Vaser Lipo z jednego miejsca i wykorzystywana do powiększenia i poprawy kształtu innego, w tym wypadku pośladków. Ponieważ zamiast implantów stosuje się materiał własny, to zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i dający maksymalnie naturalne efekty. Dzięki zastosowaniu ultradźwięków tkanka nie zostaje uszkodzona, tak jak dzieje sięto w przypadku liposukcji laserowej. W naszej klinice jako nieliczni stosujemy Vaser Lipo. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy na naszym blogu oraz w magazynie Mandala Review, jest to bezpieczna, mało inwazyjna metoda, która umożliwia rzeźbienie sylwetki. Modelowanie to obejmuje nie tylko same pośladki, ale również biodra, dolną części pleców, uda. Efekt końcowy zależy w dużej mierze od organizmu pacjentki. U niektórych tłuszcz przyjmuje się w 100%, u innych 60%, ale na szczęście zawsze można go uzupełnić. Ważna jest też oczywiście technika podania i doświadczenie lekarza. Dr Samir Ibrahim przez lata pracował w regionie Zatoki Perskiej, gdzie plastyka pośladków jest jednym z najpopularniejszych zabiegów. Do tego jest certyfikowanym trenerem technik liposukcji Vaser Lipo, przekazuje swoją wiedzę innym chirurgom z naszego zespołu, nasze pacjentki mogą mieć pewność, że są w dobrych rękach. A dlaczego się w ogóle decydująna taki zabieg? Powiększenie pośladków często wykonuje się ze względów czysto estetycznych, ale także u osób z defektem, chorych, np. z zanikiem mięśni. Wtedy przeszczep własnej tkanki tłuszczowej umożliwia normalne funkcjonowanie, przywraca komfort życia oraz pewność siebie– zauważa dr Ibrahim. W przypadku braku tkanki tłuszczowej stosujemy implanty, ale jest to ostateczność – dodaje.

Modnie i wygodnie

Każda kobieta decydująca się na zabieg najpierw rozmawia z lekarzem, zależy nam bowiem na tym, aby był a w 100% zadowolona z efektów. W czasie konsultacji dobieramy najodpowiedniejszą w danym przypadku metodę, przedstawiamy jej plusy i minusy (choć jak zauważa dr Samir Ibrahim, lifting brazylijski ma same zalety), omawiamy potrzeby i pożądany wygląd. Jednocześnie dbamy o to, aby sylwetka naszej pacjentki była harmonijna, proporcjonalna. Wierzymy, że najważniejsze to czuć się dobrze we własnym ciele, a nie podążać ślepo za trendami. Każda moda, jak już wspominaliśmy na początku, w końcu przemija. Na ogromne pośladki zapewne w końcu też, ale zgrabna, jędrna pupa będzie zawsze na topie.