Miej serce dla serca! Test Kardio

Choroby układu sercowo-naczyniowego są najczęstszą przyczyną zgonów w naszym kraju. Wbrew pozorom temat dotyczy także osób przed ukończeniem 50-tego roku życia. Mimo znaczącej poprawy w ostatnim dziesięcioleciu, problem ten nadal plasuje się na pierwszym miejscu w statystykach chorób śmiertelnych. Promocja zdrowego stylu życia i przypominanie o badaniach to ważne elementy zapobiegawcze. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom można znacznie lepiej zarówno przeciwdziałać, jak i leczyć. Test DNA Kardio to nowa propozycja przewidywania zagrożenia.

Zrób test, miej pewność

Test polecamy przede wszystkim osobom, które:

– borykają się z chorobami serca i chciałyby wdrożyć skuteczny system leczenia. Dobranie odpowiednich leków jest ważnym elementem w leczeniu chorób serca. Test Kardio wykaże indywidualną wrażliwość na stosowane w terapii substancje, takie jak statyny, warfaryna, klopidrogel, metoprolol, werapamil, aby lekarz mógł dobrać odpowiednie dawki preparatów. To pozwoli nie tylko przyspieszyć leczenie, ale także uniknąć skutków uboczych i mnożenia niepotrzebnych kosztów. Badanie to powinno być obowiązkowym krokiem w podejmownaiu leczenia, niestety nasze standardy jeszcze go nie obejmują. Każdego pacjenta z problemami kardiologicznymi należy powiadomić o dostępności badania i możliwości jego wykonania.

– są prawdopodobnie genetycznie obciążone ryzykiem.Jeśli w Twojej rodzinie obecne są przypadku chorób układu sercowo-naczyniowego, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę w monitorowaniu własnego zdrowia. Test Kardio wskazuje genetyczną skłonność m.in. na zawału mięśnia sercowego, nadciśnienia, choroby niedokrwiennej serca, cukrzycy typu I i II, podwyższonego poziomu trój glicerydów, migotania przedsionków czy podwyższonego poziomu cholesterolu LDL. Tym samym pacjenci zyskują szczegółowe wskazówki, jak zadbać o siebie i na co zwrócić w swoim życiu uwagę w celu ochrony przed zachorowaniem.

Nie czekaj, miej świadomość

Badanie może być wykonane niezależnie od wieku. Polega na pobraniu próbki śliny do analizy laboratoryjnej – jest całkowicie nieinwazyjne, bezbolesne i szybkie. Warto zaznaczyć, że to badanie jest jednorazowe, co oznacza, że nie trzeba już ngdy go powtarzać. Uzyskane dane z DNA są aktualne przez całe życie pacjenta, ponieważ nasze geny nie ulegają zmianie. Po odebraniu wyników lekarz omawia je z pacjentem, aby dokładnie przekazać uzyskane dane i pomóc mu je zrozumieć. Wyniki mogą być pomocne podczas dalszych badań i leczenia u specjalisty.

Według rankingów dotyczących profilaktyki chorób serca, na pierwszym miejscu znajduje się odpowiednia dieta. Codzienne nawyki żywieniowe mają olbrzymi wpływ na nasze życie nie tylko teraz, ale i w przyszłości, ponieważ dostarczanie urozmaiconych i bogatych odżywczo produktów pomaga uniknąć otyłości. Zachęcamy do konsultacji z naszym dietetykiem, który nie tylko wskaze odpowiednią, urozmaicona i zdrową dietę, ale dopasuje jadłospis do wielu indywidualnych czynników i stylu życia pacjenta.