Metamorfozy pacjentów: transplantacja włosów

Jak wiadomo, Mandala Beauty Clinic od ponad roku wspiera działania Fundacji Rak’n’Roll, która wspiera osoby chore na nowotwory, a także pomaga im w powrocie do normalnego życia. W ramach tej współpracy podopieczne Fundacji mogą skorzystać ze specjalnej oferty na zabiegi przeszczepu włosów, a nawet poddać się bezpłatnemu leczeniu. Jedną z takich pacjentek jest Pani Roksana, która po niewłaściwie przeprowadzonej radioterapii w dzieciństwie straciła włosy na tylnej części głowy.

Jak trafiła Pani do kliniki Mandala?

Na transplantację włosów zdecydowałam się 9 lat od zakończenia leczenia choroby nowotworowej. Zwróciłam się do trzech dużych, znanych klinik chirurgii plastycznej z zapytaniem, czy wykonują tego typu zabiegi w ramach ubezpieczenia NFZ. Z jednej kliniki odpisano, że tak, ale się nie kwalifikuję (na podstawie zdjęć lekarz stwierdził, że nie ma możliwości pobrania przeszczepu), z drugiej nie odpisano w ogóle. Natomiast lekarz z Mandala Beauty Clinic poradził mi, abym się skontaktowała z fundacją Rak’n’Roll. Akurat rozpoczynali współpracę, więc miałam szczęście. W czasie konsultacji zostałam zakwalifikowana do zabiegu.

3 przed zabiegiem (1)

Jak wspomina Pani pobyt w klinice? 

Bardzo dobrze. Pracują w niej bardzo mili ludzie. Mogłam się z nimi kontaktować mailowo, telefonicznie i osobiście, jak tylko tego potrzebowałam. Sam zabieg można przetrzymać, trwał około 4-5 godzin i nie był bolesny, gorsze było leżenie na brzuchu po operacji 🙂

IMG_7520

Jak przebiegała rekonwalescencja?

W klinice dostałam wszelkie niezbędne informacje dotyczące pielęgnacji skóry po przeszczepie, więc nie miałam z tym żadnych problemów. Oczywiście najpierw wszystkie włosy wypadły, zaczęły odrastać po 3 miesiącach. Nie nastawiałam się na konkretne efekty, ale jestem bardzo zadowolona, jest dużo lepiej niż było. 

Jaka jest Pani recepta na balans ciała i ducha?

Trudne pytanie:) Na pewno podróże i wypoczynek.

Fundacja Rak’n’Roll Fundacja Rak’n’Roll powstała w 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym kobietom w podobnej sytuacji. Od początku celem Fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku, przełamywanie tabu związanego z tą chorobą, a także poprawa jakości życia chorych, w szczególności kobiet dotkniętych chorobą nowotworową. Działania Fundacji mają inspirować do pozytywnego myślenia, dostarczać przydatnych rozwiązań, a także zmieniać wizerunek choroby w szerszej świadomości społecznej.

IMG_7551