METAMORFOZY MANDALI: Plastyka brzucha z perspektywy pacjentki

Niektóre osoby decydują się na zabieg chirurgii plastycznej nie tylko ze względów estetycznych, lecz także, a nawet przede wszystkim, zdrowotnych. Jedną z nich była 35-letnia Pani Katarzyna – pacjentka Mandala Beauty Clinic.

Dlaczego zdecydowała się Pani na zabieg?

Przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Miałam przepuklinę kresy białej, która utrudniała mi życie i sprawiała ból. Stwierdziłam, że skoro – 10 lat po porodzie – i tak muszę poddać się operacji, to w końcu czas coś z tym zrobić. Przez przepuklinę nie mogłam się schylać, dźwigać, nie mogłam ćwiczyć – co bardzo lubię – nie mogłam pracować nad swoim wyglądem.

Rozstęp mięśni prostych brzucha to problem, z którym często borykają się młode mamy. Okres ciąży oraz otyłość sprzyjają tej dolegliwości – wyjaśnia dr Samir Ibrahim, właściciel Mandala Beauty Clinic.

Mandala Beauty Clinic Plastyka Brzucha

A jak trafiła Pani do kliniki Mandala?

Znajomy lekarz – przyjaciel rodziny, polecił mi Mandala Beauty Clinic. Doktor Samir oprócz plastyki brzucha zasugerował też odsysanie tłuszczu metodą Vaser Lipo. Zgodziłam się i nie żałuję. W klinice wszystko przebiegało miło, grzecznie, profesjonalnie, szybko i sprawnie. W każdym momencie, o każdej porze dnia i nocy mogłam liczyć na pomoc. Myślałam, że będzie gorzej, a właściwie po 10 dniach byłam już na chodzie. Po 3 miesiącach zaczęłam ćwiczyć.

Pani Katarzyna przez wiele lat zmagała się z otyłością. Postanowiła schudnąć, ale ponieważ stało się to zbyt szybko i bez odpowiedniego planu, jej rozciągnięta skóra nie miała czasu na regenerację. Dodatkowo po porodzie cierpiała na przepuklinę kresy białej, która znacznie osłabiła ściany jamy brzusznej – tłumaczy dr Samir. – Ostatecznie pacjentka została zakwalifikowana do operacji polegającej na usunięciu fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha, plastyce mięśni ściany brzucha oraz odessaniu nadmiaru tłuszczu. 

  k_metamorfozy_mandala

Czy przyznaje się Pani do tego zabiegu przed innymi?

Nie wstydzę się tego. Koleżanki mi zazdroszczą. Przyznają, że też chciałyby coś zrobić, ale się boją. 

Na efekty zabiegu nie trzeba długo czekać. Rezultaty są widoczne niemalże natychmiast po operacji. Przez kilka tygodni należy jednak nosić jeszcze pas lub ubranie uciskowe i wstrzymać się od wysiłku fizycznego, a przez 2-3 miesiące od uprawiania sportu, a nawet przez pół roku od opalania czy korzystania z sauny. Może to bowiem wpłynąć na efekt końcowy, który jest widoczny po upływie kilku miesięcy – podkreśla dr Samir. – Jeśli chodzi o Panią Katarzynę, to jest ona niezmiernie zadowolona z rezultatów zabiegu. Świadczy o tym sam fakt, że zgodziła się na wystąpienie w naszym cyklu Metamorfozy.

Co Pani pomaga osiągnąć balans ducha i ciała?

Moja córka oraz ćwiczenia, treningi. Najważniejsze jednak to mieć poukładane w głowie. Według mnie wtedy można się zawsze czuć dobrze ze sobą, niezależnie od wyglądu.

Jedynym mankamentem zabiegu, jaki przeszła Pani Katarzyna, jest blizna na podbrzuszu oraz wokół pępka – dodaje dr Samir. Z czasem ona blednie, ale nie znika całkowicie. Odpowiednia pielęgnacja, natłuszczanie, laseroterapia, a także tatuaż medyczny, który wkrótce znajdzie się w ofercie Mandali, pozwalają poprawić jej jakość i zmniejszyć widoczność, tak aby pacjenci mogli w pełni cieszyć się efektami zabiegu. 

stopka