Metamorfoza niezależnie od płci i wieku

W naszym cyklu metamorfozy przedstawiamy historie pacjentów, którzy chirurgii plastycznej zawdzięczają lepszy wygląd, samopoczucie, a czasami wręcz nowe życie. Oczywiście pod warunkiem, że efekty zabiegu są właśnie takie, jakich oczekiwali. Niestety nie wszyscy mają to szczęście i nie od razu trafiają do doświadczonego specjalisty. Jednym z takich pacjentów jest dr Bert, który trafił do dra Samira Ibrahima po nieudanym przeszczepie włosów, a następnie zdecydował się na kolejne zabiegi jak lifting twarzy, plastykę powiek i abdominoplastykę metodą vaser lipo, by ostatecznie zaskakiwać swoją odmłodzoną sylwetką i zarażać optymizmem otoczenie!

Proszę nam powiedzieć parę słów o sobie. Ile Pan ma lat, czym się Pan zajmuje?

Ile mam lat? Tyle, na ile wyglądam – 49. A tak naprawdę to 67 :). Pochodzę z Holandii. Do 1993 roku pracowałem w wojsku jako pilot w stopniu pułkownika. Teraz jestem biznesmenem, dużo jeżdżę po Polsce.

IMG_529___

Jak konkretnie trafił Pan do Mandali?

Zanim trafiłem do Mandali przeszedłem zabieg transplantacji włosów w innej klinice. Niestety z tragicznym skutkiem. W wyniku infekcji straciłem większość włosów. Polecono mi dra Samira, miał mnie uratować po tym nieudanym zabiegu. Postanowiłem go odnaleźć, no i udało się. 

Jakie zabiegi Pan przeszedł?

Transplantację włosów, lifting twarzy i plastykę powiek oraz abdominoplastykę (liposukcję ultradźwiękową Vaser Lipo wraz z plastyką mięśni brzucha). Jeśli chodzi o przeszczep włosów, to na początku dr Samir nawet mi go odradzał, ze względu na małą ilość włosów do pobrania. Mnie jednak bardzo zależało. Co prawda obecnie nie mam nadmiaru włosów – uśmiecha się – ale czuję się lepiej, jestem zadowolony i kobieta, która chce ze mną być, chyba też :).

Jak przebiegał zabieg i rekonwalescencja?

Bardzo dobrze. Zabieg w tej pierwszej klinice wspominam bardzo źle. W Mandali miałem znieczulenie miejscowe. W trakcie zabiegu mogłem normalnie rozmawiać z lekarzem. Wykonano 2500 przeszczepów. Rekonwalescencja również przebiegała bezproblemowo.

Jaki jest Pana sposób na balans ducha i ciała?

Przede wszystkim optymizm życiowy. Zawsze byłem optymistą. Uważam, że nie ma rzeczy niemożliwych.

My, patrząc na metamorfozę i zadowolenie dr Berta, nie możemy się z tym nie zgodzić :).

 

3

       2

  21    20

„Pamiętam doskonale, jak pierwszy raz spotkałem Berta. Gdy przypominam sobie jego wygląd wtedy i porównuję z teraz, jestem pod ogromnym wrażeniem jego przemiany. Wygląda przynajmniej 15-20 lat młodziej! Do tego jest niesamowitym człowiekiem. Od pewnego czasu łączy nas przyjaźń” – wspomina dr Samir Ibrahim.

dr Samir Ibrahim

 

 

 

 

 

 

 

stopka