Masaż odpręża, modeluje…masaż leczy.

Większość z nas uwielbia masaże relaksacyjne. Niestety rzadziej korzystamy z leczniczej terapii manualnej. Tymczasem może ona przynieść ulgę w wielu dolegliwościach. Dlatego polecamy wszystkim, bez względu na płeć i wiek, regularne wizyty u profesjonalnego fizjoterapeuty.

Dotyczy to zwłaszcza naszych pacjentów po zabiegu liposukcji lub powiększania pośladków. Aby efekty po zabiegu były w 100% satysfakcjonujące, a proces rekonwalescencji możliwie jak najkrótszy, należy udać się do fizjoterapeuty, który oceni stan tkanek i zaproponuje odpowiedni program wspomagający leczenie. Najważniejsza jest jednak współpraca pacjenta.

Najczęstszym problemem, z którym borykają się fizjoterapeuci jest brak dyscypliny pacjentów, nieprzestrzeganie zaleceń, niewykonywanie zadanych ćwiczeń wzmacniających i rozciągających, niestosowanie odpowiedniej diety oraz brak nawadniania organizmu w czasie rekonwalescencji.– zauważa Bartosz Posłuszny, założyciel i fizjoterapeuta w Centrum Terapii Kręgosłupa i Masażu Chiromed.

W pierwszych kilku dobach po operacji bardzo ważne jest, aby wdrożyć masaże limfatyczne, które mają na celu usunięcie z organizmu metabolitów wytwarzanych przez nasze ciało podczas procesów regeneracji tkanek. Terapię tę można rozpocząć, jak tylko lekarz chirurg uzna to za stosowne.

Przeciwwskazaniem mogą być ostre stany bakteryjne i wirusowe, rany otwarte, czynna gruźlica płuc, ostre zakrzepice kończyn dolnych dotkniętych obrzękiem, infekcje skóry.

Poza tym masaże poprawiają ukrwienie tkanek, modelują sylwetkę, zapobiegają asymetrii, likwidują zrosty powięziowe. Stanowią dopełnienie zabiegów chirurgicznych. Zachowanie kształtów uzyskanych po zabiegach jest możliwe przede wszystkim dzięki systematycznym i odpowiednio dobranym treningom.

Po liposukcji czy powiększeniu pośladków zaleca się basen, nordic walking oraz specjalistyczne ćwiczenia w odciążeniu z wykorzystaniem sprzętu Redcord, piłek, platform RehaBoard i innych urządzeń wykorzystujących niestabilne podłoże – rekomenduje Bartosz Posłuszny.

Ćwiczenia dwa razy w tygodniu z fizjoterapeutą gwarantują utrzymanie lub poprawienie jędrności ciała, w tym pośladków. Trening połączony z masażem szklaną bańką chińską przynosi niesamowite rezultaty. Technika opracowana do perfekcji przez specjalistów Chiromed gwarantuje pięknie napiętą i zwartą tkankę, jak również jędrne i elastyczne ciało. Korzystajmy zatem! Regularnie.

Artykuł powstał dzięki współpracy z mgr Bartoszem Posłusznym, fizjoterapeutą, założycielem Chiromedu – Centrum Terapii Kręgosłupa i Masażu,  jednym z partnerów Mandala Beauty Clinic.

Zapraszamy do lektury Mandala Review, gdzie znajdą Państwo wywiad z naszym gościem i partnerem. WIĘCEJ TUTAJ