Marilyn Monroe – piękno, które wygrywa z czasem

Norma Jeane Mortenson znana wszystkim jako Marilyn Monroe była nie tylko słynną amerykańską aktorką, lecz także ikoną stylu, mody i urody lat 50. i 60. XX wieku. Do dziś wygląd tej blond piękności stanowi inspirację dla wielu kobiet. Dlatego jeżeli chcemy być jak Marilyn Monroe, warto poznać kilka sekretów jej urody.

Codzienna pielęgnacja

Marilyn przywiązywała dużą wagę do pielęgnacji skóry. Kilka razy dziennie używała kremów intensywnie nawilżających. Jednak sekretem jej świeżej i rozświetlonej na szklanym ekranie cery była… wazelina kosmetyczna aplikowana pod podkład oraz oczywiście perfekcyjny makijaż.

Makijaż

Współtwórcą sukcesu Marilyn był słynny hollywoodzki wizażysta Allan „Whitney” Snyder. Dzięki kilku prostym trikom stosowanym przez mistrza twarz aktorki wyglądała zawsze olśniewająco, a jej charakterystyczny image przeszedł do historii, nie tylko kina. Sztuczne rzęsy doklejane tylko od zewnętrznej strony, biały cień na powiece, kilka kolorów eyelinerów i kredek do oczu, do tego aż 5 warstw pomadki w różnych odcieniach czerwieni, podniesione brwi, pasma sztucznych włosów, które wówczas nie były zbyt popularne oraz oczywiście charakterystyczny pieprzyk. Ale to jeszcze nie wszystko. Dużą rolę odgrywało konturowanie i modelowanie twarzy, w tym nosa, między innymi za pomocą różu!

Operacje plastyczne

Prawdopodobnie nie tylko dzięki makijażowym sztuczkom nos Marilyn był mały i smukły. Według niektórych gwiazda poddała się operacji plastycznej, choć nie są to potwierdzone informacje. Za to dzięki ujawnionym kilka lat temu zdjęciom rentgenowskim wiadomo na pewno, że Marilyn przeszła dwa zabiegi powiększenia podbródka, aby skorygować owal twarzy. Obecnie wszczepienie implantu podbródka również cieszy się dużą popularnością, być może także za sprawą ujawnieniu tego faktu z życia Marilyn:) Zabieg ten poprawia proporcje twarzy i często stanowi uzupełnienie plastyki nosa. Czasami wystarczy nawet, aby optycznie zmniejszyć nos, na czym właśnie mogło zależeć Marilyn.

W ofercie Mandala Beauty Clinic znajduje się plastyka brody, polegająca na wszczepieniu na stałe implantu lub innego biokompatybilnego materiału, a także modelowanie podbródka innowacyjną metodą Vaser Lipo Hi Definition, o której już wielokrotnie pisaliśmy na naszym blogu. Co więcej, zabieg ten umożliwia nie tylko korektę owalu twarzy, lecz także całej sylwetki. Umożliwia odessanie tłuszczu z jednego miejsca, np. brzucha, i przeszczepienie go do innego, np. piersi lub pośladków. Śmiemy podejrzewać, że Marilyn, która jak wiadomo zmagała się z wahaniami wagi, sama chętnie by z niego skorzystała:)