Małe igły – duże efekty

Igły nie kojarzą nam się najlepiej: zastrzyki, pobieranie krwi. Wielu osobom robi się słabo na samą myśl o nich. Tymczasem igły są coraz częściej profesjonalnym narzędziem w rękach fizjoterapeutów oraz specjalistów medycyny estetycznej. Okazuje się bowiem, że można je z powodzeniem wykorzystywać do leczenia blizn oraz redukcji zmarszczek.

Od niedawna tak zwany Skin Needling jest również dostępny w ofercie naszej kliniki. Zabieg ten polega na precyzyjnym wprowadzeniu sterylnej igły w odpowiednią warstwę naskórka. W tym miejscu powstają co prawda mikrouszkodzenia, ale skóra zostaje w naturalny, bezpieczny sposób pobudzona do samoregeneracji. Organizm wytwarza wtedy zwiększoną ilość kolagenu potrzebnego do jej odnowy. Przy okazji zmarszczki i bruzdy ulegają spłyceniu, a skóra staje się jędrna i elastyczna, dzięki czemu wygląda młodziej. 

Terapię igłami stosuje się także w leczeniu blizn po oparzeniach czy zabiegach chirurgicznych. Zdarza się bowiem, że procesy regeneracyjne zachodzące w organizmie po urazach są zbyt intensywne i dochodzi do nieprawidłowej syntezy włókien kolagenowych. W jej wyniku powstają bliznowce czy przykurcze. W takich przypadkach nakłucia stosuje się w celu uwolnienia twardych włóknistych pasm kolagenowych. Dzięki nim poprawia się wygląd zmiany, ale też zwiększa się zakres ruchu obszaru pokrytego blizną. Większość pacjentów odzyskuje pełną sprawność. 

Po zabiegu skóra może mieć różowo-czerwone zadrapania utrzymujące się do kilku dni, w zależności od trudności lub głębokości leczonego obszaru. Dlatego w pierwszej dobie zalecane są preparaty z witaminami A i C oraz maści przyśpieszające gojenie. Na drugi dzień po zabiegu można już stosować makijaż mineralny. Procesy regeneracji przebiegają bardzo szybko. Aby ich nie zakłócić należy przez parę dni unikać sauny, basenu, siłowni, fitness, a przez dwa tygodnie nie eksponować skóry na słońce i codziennie stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym min. SPF 30.

Nie wolno też w tym czasie zdrapywać strupków, wykonywać peelingów i innych zabiegów inwazyjnych. W zależności od problemu i indywidualnych potrzeb pacjenta zalecamy 3–5 zabiegów, w odstępach co 4 tygodnie. Często stanowią one uzupełnienie innych procedur pielęgnacyjnych. Szczegóły terapii oraz oczekiwania są jak zwykle omawiane w czasie konsultacji z naszym specjalistą. W Mandala Beauty Clinic w terapii igłami specjalizuje się Iwona Ślebodzińska, która od niedawna przeprowadza u nas również zabiegi mikropigmentacji medycznej. Zapraszamy!