Lip lift – nowy sposób na piękne usta

Patrzysz w lustro lub obiektyw aparatu, robisz tzw. dzióbek, a on wciąż nie jest, taki, o jakim marzysz? 🙂 Usta to część twarzy, którą kobiety uwielbiają podkreślać. Niestety, czasami użycie pomadki, błyszczyku czy konturówki nie wystarczy, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Można wówczas rozważyć wizytę w klinice chirurgii plastycznej, bo jak się okazuje, oferta jest coraz bogatsza.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej to te wykorzystujące wypełniacze (przede wszystkim kwas hialuronowy), ale trzeba liczyć się z tym, że ich rezultaty nie są trwałe i w celu zachowania efektu pełnych ust należy co jakiś czas powtarzać procedurę. Dlatego pewnie wiele kobiet ucieszy się z najnowszej alternatywy, którą oferuje chirurgia plastyczna. To zabieg liftingu ust (w skrócie lip lift), który od niedawna jest dostępny również w Mandala Beauty Clinic.

Lip lift to nowoczesna metoda modelowania ust, dzięki której można zwiększyć ich objętość, podkreślić kontur, uwydatnić wargi, odmłodzić twarz i nadać jej pożądane proporcje. Procedura polega na zmniejszeniu odległości między górną wargą a nosem. Podczas zabiegu wykonywanego w znieczuleniu miejscowym górna warga jest podciągana i wywijana, co ma na celu optyczne zwiększenie objętości czerwieni wargowej, a tym samym całych ust. Choć na pierwszy rzut oka ingerencja chirurgiczna może wydawać się duża, to okazuje się, że jest to mniej inwazyjny zabieg niż na przykład plastyka powiek. Rekonwalescencja przebiega szybko, a niewielka blizna z czasem staje się prawie niewidoczna (proces gojenia się rany można przyśpieszyć dzięki zabiegom medycyny estetycznej). Co jednak najważniejsze, to fakt, że efekty zabiegu są trwałe. Wyobraź sobie, że już zawsze możesz być zadowolona ze swojego dzióbka! 🙂