Laser na ratunek zdrowiu intymnemu

Użycie laserów w medycynie estetycznej jest powszechne i nie dziwi nikogo. Dzięki nim zabiegi są mniej inwazyjne, bezbolesne, dają świetne efekty, a rekonwalescencja po nich przebiega szybko. Nic więc dziwnego, że lasery cieszą się popularnością również w innych dziedzinach medycyny, nie wyłączając ginekologii estetycznej. 

Menopauza, zaburzenia hormonalne, liczne i ciężkie porody, a czasami po prostu uwarunkowania genetyczne powodują, że wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swoich narządów intymnych. Czują się przez to mało atrakcyjne, unikają kontaktów seksualnych, a czasami doświadczają nawet bólu i dyskomfortu w codziennym życiu. Dolegliwości, z którymi zmagają się najczęściej to asymetria warg sromowych oraz utrata elastyczności pochwy. Na szczęście te właśnie problemy mogą rozwiązać proste zabiegi laserowe.

Mandala Beauty Clinic oferuje nowoczesne nieinwazyjne metody modelowania krocza i sromu (DLV – Designer Laser Vaginoplasty) oraz odmładzania pochwy (LVR – Laser Vaginal Rejuvenation). Właściciel naszej kliniki dr Samir Ibrahim szkolił się w tej dziedzinie u światowej sławy chirurga dra Davida Matlocka (współtwórcy LVR – przypomnienie red.), a Mandala jako pierwsza klinika w Polsce zaczęła przeprowadzać zabiegi za pomocą tej techniki. Dlatego nasze pacjentki, które decydują się waginoplatykę lub labioplastykę, mogą mieć pewność, że są w najlepszych rękach.

Zabiegi laserowe w przeciwieństwie do tych przeprowadzanych metodami tradycyjnymi są praktycznie bezkrwawe. Skupiona wiązka światła ma dużą moc, a jednocześnie małą szerokość linii emisyjnej. Cięcie jest niezwykle precyzyjne i nie powoduje urazu tkanek sąsiadujących. Dodatkowo, moc wiązki laserowej dokładnie „uszczelnia” naczynia krwionośne i minimalizuje utratę krwi. 

Dzięki temu, że zabiegi są bezdotykowe i bezpieczne, ryzyko zarażenia się na przykład żółtaczką jest wyeliminowane. Co więcej leczeniu laserowemu mogą być poddane osoby w różnym wieku, a cała procedura przebiega w warunkach ambulatoryjnych, więc pacjentki szybko powracają do codziennego życia, również tego intymnego.