Jesienne zabiegi dla ciała i ducha

O naszą skórę troszczymy się szczególnie wiosną i latem. Wtedy pamiętamy, aby ją regularnie nawilżać , odżywiać, chronić przed słońcem. Tymczasem jesienią i zimą powinniśmy o nią dbać tak samo, jeżeli nie bardziej. Poza tym to najlepszy czas na zabiegi upiększające.

W sezonie jesienno-zimowym nasza skóra jest z jednej strony narażona na zimno, z drugiej na suche powietrze w nagrzanych pomieszczeniach, co może powodować nieprzyjemne uczucie napięcia. Dlatego w tym okresie powinniśmy pamiętać o jej częstym nawilżaniu oraz ochronie przeciw promieniowaniu UV, które jest szkodliwe także teraz.

Należy też pamiętać o codziennym dostarczaniu naszemu organizmowi odpowiedniej ilości witaminy C – stymulującej syntezę kolagenu i opóźniającej proces starzenia się skóry oraz E –regenerującej uszkodzenia komórek. Można pomyśleć o kosmetykach z retinolem, który ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej: zmniejsza objawy trądziku, wygładza zmarszczki, odżywia i regeneruje. I wbrew powszechnej opinii jego działanie w żaden sposób nie rozleniwia naszej skóry. Jest to często powtarzany mit. Prawdą jest natomiast to, że w trakcie terapii należy używać filtrów UV. Ponadto o tej porze roku powinniśmy unikać długich kąpieli w gorącej wodzie, a także korzystania z solarium, bowiem wysokie dawki promieniowania UV przyśpieszają starzenie się skóry i mogą powodować uszkodzenia naskórka.

Jesień i zima to doskonały okres na generalny „remont” i przygotowania do sezonu wiosenno-letniego. Warto zastanowić się nad zabiegami medycyny estetycznej, np. tymi z użyciem lasera frakcyjnego i osocza bogatopłytkowego. Przeprowadza się je w 3-4 seriach co 5 tygodni (dlatego najlepiej zacząć już jesienią). Sama procedura trwa do 40 minut (rekonwalescencja 5-7 dni). W jej trakcie wybrane obszary skóry podlegają działaniu mikrowiązek światła. Po zabiegu uszkodzona tkanka samoistnie się regeneruje. Efektem tego skóra wygląda jaśniej, młodziej, zmarszczki są spłycone, pory zmniejszone, blizny zredukowane.

W Mandala Beauty Clinic oferujemy zabiegi z użyciem systemu, który jest połączeniem właśnie lasera frakcyjnego oraz dwubiegunowych fal radiowych i systemu mikroigieł. Wpływa on na zmniejszenie ilości wytwarzanego przez skórę łoju, leczy trądzik i zmniejsza pory, rozświetla i rozjaśnia skórę, zmniejsza przebarwienia, redukuje blizny. Dużym jego plusem jest jeszcze krótszy okres rekonwalescencji, który umożliwia szybki powrót do codziennych czynności, oraz możliwość stosowania na wrażliwych okolicach ciała (powieki, usta). Ważne też, że Scarlet RF nie wymaga dużej ilości powtórzeń (początkowo 1 lub 2 zabiegi, później w razie potrzeby 1 lub 2 na rok).

Osobom, które chcą się pozbyć zmarszczek w szybki, mało inwazyjny sposób, polecamy z kolei botoks lub kwas hialuronowy. Efekt tego pierwszego utrzymuje się do 6 miesięcy, a drugiego od 3 do nawet 18. Zabiegi te nie mają praktycznie żadnych skutków ubocznych, można je więc bezpiecznie wykonać np. planując imprezę sylwestrową. Konkretny rodzaj zawsze wybiera lekarz, dlatego warto wybrać profesjonalną klinikę i doświadczonego specjalistę. Tylko dzięki temu możemy mieć pewność, że efekty końcowe będą zadowalające, nasza skóra odmłodzona, a my szczęśliwi.

Wymienione terapie medycyny estetycznej, kosmetyki z retinolem, a przede wszystkim codzienna właściwa pielęgnacja i ochrona naszej skóry jesienią i zimą pozwolą nie tylko ją zregenerować i zabezpieczyć przed szkodliwymi czynnikami, ale również przygotować na sezon wiosenno-letni, który mamy nadzieję nadejdzie w przyszłym roku wyjątkowo szybko 🙂