Jak dbać o skórę w ciąży? Jak poradzić sobie z rozstępami?

Ciąża to okres próby także dla naszej skóry. Z uwagi na zmiany hormonalne i jej rozciągnięcie wraz z wzrostem masy ciała i wzrostu płodu, warto stosować kremy lub olejki dla kobiet w ciąży np. produkty z masłem shea czy awokado by nawilżyć skórę i zminimalizować ryzyko powstawania rozstępów. Często zapomina się o piersiach, a przez zmiany ich wielkości grożą im również rozstępy. „Od początku ciąży warto masować skórę pośladków, brzucha, ud i na piersiach. 1x dziennie ok. 5 minut” – radzi dr Hana Köhncke – dermatolog Mandala Beauty Clinic.

Rozstępy nie pojawiają się nagle – naciągnięta skóra w trakcie ciąży po porodzie robi się wiotka i ujawnia rozstępy. Często pacjenci porównują je do blizn. Jeśli na skórze zaobserwujemy czerwone lub fioletowe kropki lub paski to możemy być pewni, że zaczęły się tworzyć rozstępy i jest to etap kiedy należy stosować prawidłową pielęgnację!

Jak zniwelować rozstępy po ciąży? 

Po ciąży i zakończeniu okresu karmienia pacjentka może się zgłosić na zabiegi laseroterapii lub radiofrekwencji mikroigłowej Scarlet RF. Radiofrekwencję polecamy na płytkie, nieliczne rozstępy. Przy laseroterapii głębsze rozstępy będą bardziej uaktywnione, skóra obkurczona. Zawsze radzimy zacząć od konsultacji by dobrać najwłaściwszą terapię do skóry i problemu pacjenta.

dr hana koncke

Jeżeli borykasz się z rozstępami skóry – umów się na konsultację z naszą specjalistką od dermatologii oraz medycyny estetycznej dr Haną Köhncke!