Gość Mandala Beauty Clinic – Zofia Chołody, prezeska Klubu Kobiet Przedsiębiorczych

Już za chwilę ukaże się kolejne wydanie Mandala Review. Tym razem jego tematem przewodnim są ludzie biznesu i ich wizerunek. Z tej okazji rozmawialiśmy z Zofią Chołody, kobietą przedsiębiorczą, prezeską Klubu Kobiet Przedsiębiorczychradcą prawnym, współwłaścicielką Chołody i Kubica Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych.

Mandala Review: Dla niewtajemniczonych: jaka jest idea Klubu Kobiet Przedsiębiorczych, na czym polega jego działalność, kto może dołączyć do KKP?

Zofia Chołody: Główną ideą działalności Klubu Kobiet Przedsiębiorczych jest stworzenie platformy do wymiany biznesowej i ideowej dla kobiet, które prowadzą własną działalność gospodarczą oraz kobiet piastujących kierownicze, decyzyjne stanowiska w rozmaitych firmach, niekoniecznie własnych. Integrujemy kobiety biznesu głownie ze środowiska poznańskiego. Swoim działaniem staramy się propagować ideę przedsiębiorczości wśród kobiet oraz wpływać na konkurencyjność firm prowadzonych i zarządzanych przez panie.

Dołączyć do Klubu może każda przedsiębiorcza kobieta, która pragnie rozwijać się, jest ciekawa nowych osób, pragnie nawiązać nowe relacje biznesowe z innymi przedsiębiorczymi kobietami. Wystarczy zgłosić się i przyjść na spotkanie.

Mandala Review: Gdzie działa KKP, z kim współpracuje?

Zofia Chołody: Od ponad 8 lat realizujemy swoje działania w formie comiesięcznych Spotkań Klubu Kobiet Przedsiębiorczych. Natomiast od września 2015 r. organizujemy dodatkowo Lunche   Biznesowych Kobiet Przedsiębiorczych, również co miesiąc.  Nasze spotkania odbywają się w Poznaniu, zawsze w innym, wyjątkowym miejscu, z interesującymi gośćmi, ciekawą tematyką i w inspirującej atmosferze. Z czego jesteśmy ogromnie dumne, to fakt, iż w wydarzeniach tych uczestniczą nie tylko poznanianki, ale również panie z terenu całej Wielkopolski, które są w stanie pokonać wiele kilometrów, by spotkać się z nami. Naszą siłą są również stali partnerzy biznesowi, z którymi współpracujemy – z niektórymi już od samego początku działalności. Takim partnerem jest Mandala Beauty Clinic.  Bardzo cenimy sobie firmy, które stanowią rozpoznawalne marki na poznańskim rynku, a jeszcze bardziej trwałe relacje biznesowe.

Mandala Review: Co jest siłą kobiet?

Zofia Chołody: Kobieta jest siłą samą w sobie. To dlatego potrafimy tak często zaczynać od nowa…

Poza tym posiadamy naturalne predyspozycje do bycia liderkami, szefowymi, właścicielkami firm. Nie ma co ukrywać … jesteśmy lepiej wykształcone, podnosimy swoje umiejętności i zdobywamy nową wiedzę, jesteśmy bardziej zorganizowane, pielęgnujemy relacje międzyludzkie, łatwiej nawiązujemy nowe znajomości. To wszystko wpływa na fakt, że przedsiębiorcze kobiety stanowią ogromny potencjał w prywatnym sektorze.  Nie bez przyczyny aż co trzecia firma jest prowadzona przez kobietę.

Mandala Review: Kobiety przedsiębiorcze dbają o swój wizerunek i wygląd.  Wiele z nich korzysta również z oferty chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. A jaki jest Pani stosunek do tego typu zabiegów?

Zofia Chołody: Uważam, że wszystko jest dla ludzi. Ważne jedynie, by w korzystaniu z osiągnięć współczesnej medycyny zachować rozsądek. Miałam możliwość skorzystać już kilkukrotnie z zabiegów medycyny estetycznej i pewnie jeszcze nie raz skorzystam 😉

Mandala Review: Jaka jest Pani recepta na balans ducha i ciała?

Zofia Chołody: Ciągle nad tym pracuję… Myślę, że każdy powinien mieć swoją własną, indywidualną receptę.  Dla mnie to zdecydowanie zdrowy tryb życia. Ruch. Od ponad roku bieganie jest moją pasją. Staram się korzystać z życia, cieszyć się chwilą. Pozytywne nastawienie i energia są dla mnie bardzo ważne.

Mandala Review: Czy i za co kocha Pani Poznań?

Zofia Chołody: Jestem rodowitą poznanianką. Mieszkam tu od urodzenia. Obserwuję, jak Poznań rozwija się, jak powstają tu nowe inicjatywy czy  przedsięwzięcia i jestem dumna, że stanowię jego część i mogę w tym uczestniczyć.  Uwielbiam klimat Starego Miasta, gdzie czasami można się poczuć jak w Wiecznym Mieście. Dlatego właśnie przy Starym Rynku mamy swoje biuro.

Mandala Review: Plany na przyszłość, personalne i firmowe?

Zofia Chołody: Aktualnie stawiam na rozwój kancelarii prawniczej, którą prowadzę z wspólniczką. Jest to pierwsza kancelaria stworzona przez kobiety dla kobiet. Pomagamy naszym klientkom w sprawach firmowych, ale i niejednokrotnie osobistych, które mają ogromny wpływ na działalność biznesową.
Mam odważne plany co do Klubu Kobiet Przedsiębiorczych, ale lubię sprawiać niespodzianki i chciałabym, aby zostały one chwilowo tajemnicą.
Plany osobiste?  Rozwój, miłość 🙂