Frakcja pięknej skóry – laser Fraxel CO2

Czy należysz do grupy osób dbających o zdrowy wygląd skóry? W takim razie laser frakcyjny CO2 z pewnością Ciebie zainteresuje.

Skąd ten laser?
Procesy starzenia się lub zniszczeń skóry są bardzo widoczne na jej powierzchni, chociaż przyczyny często leżą o wiele głębiej, poza zasięgiem kremów i maseczek. To dlatego lasery cieszą się tak wielką popularnością – potrafią dojść do “źródła” problemu, czyli przeniknąć do skóry właściwej.

Laseroterapię  znamy od około 60 lat. Początkowo polegała głównie na metodzie ablacji, która dostawała się w głąb naskórka przez jego oddzielanie. Mimo dużej skuteczności dochodziło przez to do sporych termicznych uszkodzeń. Dziś powszechnie stosuje się metodę frakcjonowanej fototermolizy, polegającą na tworzeniu stożkowatych mikro otworków w skórze. Tylko one przepuszczają leczniczą energię, przez co laser działa wyłącznie na miejsca docelowe, bez niszczenia całości naskórka. (Na centymetrze kwadratowym skóry około 80% jej powierzchni pozostaje nienaruszone). W konsekwencji zabieg jest bezpieczniejszy, czas rekonwalescencji krótszy, objawy uboczne zmniejszone, a sam efekt – nadal wyjątkowy.

Stymulacja, leczenie, odnowa…
Ponieważ efekty zabiegu są wyjątkowo dobre w stosunku do potrzebnej rekonwalescencji, laser frakcyjny to obecnie “złoty standard” w medycynie estetycznej. Metoda wykorzystuje przede wszystkim skoncentrowaną energię CO2, stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu. Lista związanych z tym benefitów jest długa i kusząca:

  • odwracanie efektów fotostarzenia się skóry (powodowanych promieniami UV)
  • wyraźne ujędrnienie skóry
  • redukcja rozstępów
  • leczenie blizn potrądzikowych i blizn pooperacyjnych (świetne efekty)
  • usuwanie zmarszczek oraz zmian naskórkowych
  • redukcja nadmiernej aktywności gruczołów łojowych
  • wyrównanie faktury skóry (w tym zmniejszenie porów)
  • niwelowanie zmian barwnikowych/ przebarwień skóry, ostudy

Zabiegi laserowe szczególnie polecane są osobom po 35 roku życia. Fraxel to dla nich idealny sposób na poprawienie jakości i faktury skóry bez ingerencji skalpela. Metoda daje także świetne wyniki w połączeniu z terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP).

Pół godziny zabiegu, efekt na wiele dłużej
Użycie lasera Fraxel jest szybkie i wygodne zarówno dla pacjenta, jak i lekarza.  Po oczyszczeniu i odkażeniu skóry można przystępować do zabiegu, który trwa zwykle 30-40 minut. Przykładanie głowicy maszyny do leczonej okolicy jest w pełni kontrolowane przez lekarza. Aby zapobiec ewentualnym odczuciom bólowym możliwe jest zastosowanie kremu Emla. Nie jest on jednak konieczny, ponieważ obecne urządzenia przystosowane są do niwelowania dyskomfortu. Zmniejszają także ból podczas zabiegu i skracają czas regeneracji. W naszej klinice wykorzystujemy urządzenie Biopixel – należy ono do nowej generacji laserów CO2.

Po zabiegu zaczerwienienie łagodzi się lodem oraz kremami chłodzącymi. Specjalista zaleci odpowiednie środki ostrożności i pielęgnacji skóry, która po zabiegu jest zwykle podrażniona i zaczerwieniona. Objawy ustępują jednak po kilku dniach. Poza tym już sama technika tej metody ma świetny wpływ na gojenie – każda mikro uszkodzona strefa jest otoczona przez zdrowa tkankę, co pozwala na szybką całościową regenerację.