Czas stop – mezoterapia

Odczuwasz coraz większy upływ czasu? Zatrzymaj go dla swojej skóry. Dzięki mezoterapii wydłużysz młodość i zniwelujesz oznaki wieku.

Im głębiej, tym lepiej
Mezoterapia igłowa należy do czołówki najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jest niezwykle skuteczna, nieinwazyjna, a do tego uniwersalna – pomaga osobom obu płci, bez ograniczeń wiekowych, w wielu problemach (od regeneracji skóry, przez leczenie łysienia, po redukcję rozstępów). Skąd te zalety? W codziennej pielęgnacji bardzo niewiele środków (z kremów czy maseczek) może przeniknąć do skóry przez jej warstwy powierzchowne. Dzięki metozerapii natomiast dociera do niej bezpośrednio poprzez wstrzykiwanie mikroskopijnych ilości substancji leczniczych. Dostarczony roztwór jest w stanie przeniknąć aż 0,5 do 4 mm w głąb skóry! Tym samym zapewnia skuteczność i wyraźny efekt.

Ambrozja dla skóry
Podawany roztwór zależy od rodzaju zabiegu oraz leczonego problemu. Każdy z nich ma za zadanie maksymalnie pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Na przykład kwas hialuronowy wiąże w naskórku wodę, odpowiada więc za elastyczność i nawilżenie. To naturalnym składnik macierzy międzykomórkowej skóry właściwej, niestety, z wiekiem jego produkcja maleje. Osocze bogatopłytkowe natomiast uzyskuje się z krwi samego pacjenta – nie powoduje więc reakcji alergicznych przy jednoczesnym podobnym działaniu do kwasu hialuronowego. Do walki z rozstępami stosuje się zwykle krzemionkę organiczną i witaminowe koktajle, by walczyć z wolnymi rodnikami uszkadzającymi komórki ciała. Przy cellulicie świetne efekty daje np. kofeina czy rutyna, leczenie wypadających włosy  wspomaga np. biotyna i witamina B.

Regularność jest cnotą
Mezoterapia może być stosowana w praktycznie każdym miejscu ciała: na twarzy, szyi czy dekolcie, na głowie przy terapii łysienia, brzuchu, udach i pośladkach oraz w okolicach rąk i ramion – wyjaśnia dermatolog z Mandala Beauty Clinic, dr Małgorzata Czarniawska-Grzesińska. – Istnieją jednak przeciwwskazania, które określa się na podstawie wywiadu lekarskiego. By wykonać bezpieczny zabieg, warto udać się do profesjonalnego gabinetu.

Metoda nie jest zalecana m. in. kobietom w ciąży czy osobom z chorobami ustrojowymi. Nie do przecenienia jest też… współpraca z pacjentem! Najlepsze efekty osiąga się podczas regularnej, systematycznej kuracji (3-4 zabiegów co 2-4 tygodnie), a więc konsekwentny pacjent zyskuje najwięcej. Po tak dobranej terapii  wystarczy do 4 zabiegów w ciągu roku, by podtrzymać wcześniej otrzymane wyniki.

Pamiętajmy, że mezoterapia przeznaczona jest dla pacjentów cierpliwych, świadomych, że procesy regeneracji i przebudowy skóry wymagają czasu. Stosowanie zasad odpowiedzialnej pielęgnacji oraz ochrony przeciwsłonecznej po zabiegu nie jest bez znaczenia! – tłumaczy dr Czarniawska-Grzesińska.

Warte wysiłku
Metoda znana jest od lat ’60 XX wieku, ale dopiero wraz z rozwojem medycyny estetycznej zyskała rozgłos. Niezwykle niska inwazyjność, skuteczność i jednocześnie szybkość wykonywania mezoterapii przekonały już tysiące pacjentów.

Mezoterapia jest efektywna przy stosowaniu indywidualnym, ale świetnie sprawdza się także w połączeniu z innymi zabiegami np. mikrodermabrazją, peelingami chemicznymi czy kawitacyjnymi. Może także poprzedzać laseroterapię czy zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej i wypełniaczy, a nawet chirurgii plastycznej.

Skóra to nasza pierwsza ochronna powłoka, a jej stan i zdrowie mają ogromny wpływ na nasze codzienne samopoczucie. Bez wątpienia warto o nią dbać.