Chirurgia plastyczna w 2017 roku

Nowy Rok, nowe postanowienia, wyzwania. Dotyczą one również chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, które nie pozostają obojętne na potrzeby pacjentów oraz zmieniające się trendy modowe, urodowe, a nawet społeczno-kulturowe (jeżeli weźmiemy pod uwagę popularność zdjęć selfie i związaną z tym dbałość o wygląd). Dlatego proponujemy krótki przegląd zabiegów, które według specjalistów będą się cieszyły coraz większą popularnością w 2017 roku. 

1. Nowe proporcje: większe pośladki, mniejszy biust

Omawialiśmy już na naszym blogu zmieniający się na przestrzeni lat kanon piękna kobiecego ciała. W nowym roku nadal będzie obowiązywał istniejący trend powiększania pośladków. W Mandala Beauty Clinic zabieg ten wykonujemy za pomocą implantów lub przeszczepu tkanki tłuszczowej. 

Jednocześnie do lamusa odszedł już nienaturalnie duży biust – teraz najczęściej pożądane rozmiary miseczek to C i D. Jednocześnie kobiety dbają o to, aby piersi były jędrne, a brodawki małe. Dlatego tego typu zabiegi cieszą się dużą popularnością wśród kobiet po okresie ciąży i karmienia, chcących odzyskać dawny wygląd. W naszej klinice każdej pacjentce zgłaszającej się na zabieg proponujemy najpierw konsultację z chirurgiem plastycznym. W jej trakcie omawiane są jej oczekiwania, potrzeby, a także wszystkie metody, dzięki którym można uzyskać najlepsze efekty.

2. Naturalność

Naturalny wygląd dotyczy nie tylko piersi, lecz także twarzy i innych części ciała. Nieproporcjonalnie duże usta, opuchnięte policzki, które kiedyś oglądaliśmy na zdjęciach celebrytów, to przeszłość. Teraz medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna mają przede wszystkim pomóc zatrzymać czas i zachować świeży, naturalny wygląd. Dlatego dużą popularnością cieszą się mało inwazyjne zabiegi, po których można od razu powrócić do codziennego życia, takie jak mezoterapia czy terapia osoczem bogatopłytkowym. Mandala Beauty Clinic oferuje również nowoczesne połączenie lasera frakcyjnego, fal radiowych i mikroelektrod, czyli Scarlet RF. To metoda, która poprawia elastyczność skóry, redukuje zmarszczki, a nawet koryguje owal twarzy i to w bezpieczny, nieinwazyjny sposób! Osoby nastawione na duże zmiany oraz wymagające interwencji chirurgicznej nadal mogą oczywiście skorzystać z tradycyjnego zabiegu liftingu. Najważniejsze, aby twarz sprawiała wrażenie odmłodzonej i odświeżonej, a pacjenci byli zadowoleni.

3. Ginekologia estetyczna

Mimo że w nazwie tej dziedziny występuje określenie „estetyczna”, to tego typu zabiegi są wykonywane głównie z powodów zdrowotnych i dla poprawienia samopoczucia oraz komfortu pacjentki, np. w czasie współżycia. W związku z tym, że intymne problemy kobiet przestają być tematem tabu, zabiegi ginekologii estetycznej są coraz częściej wykonywane, również w naszej klinice.

4. Nowoczesna liposukcja

Lipotransfer to prawdziwy hit współczesnej chirurgii plastycznej. Pobranie tkanki tłuszczowej z jednego miejsca i przeszczepienie w inne (podczas tego samego zabiegu lub w przyszłości) umożliwia na przykład jednoczesną utratę centymetrów w talii i powiększenie piersi – oczywiście do naturalnych rozmiarów :-). Specjaliści Mandala Beauty Clinic do tego celu stosują nowoczesną, ultradźwiękową metodę Vaser Lipo Hi Definition, dzięki której mogą rzeźbić sylwetkę pacjentów niczym prawdziwi artyści…

5. Zabiegi dla mężczyzn

Coraz częściej pacjentami klinik chirurgii plastycznej są panowie. Korzystają oni chętnie ze wspomnianej liposukcji ultradźwiękowej, która umożliwia uzyskanie efektu tzw. sześciopaku na brzuchu. Poza tym poddają się zabiegom plastyki powiek, uszu, usuwania zmarszczek, a także transplantacji włosów. Warto tu przypomnieć, że właściciel Mandala Beauty Clinic dr Samir Ibrahim jest specjalistą chirurgii odtwórczej włosów i na swoim koncie ma wiele tysięcy przeszczepów. Jak sam przyznaje, do kliniki zgłasza się coraz więcej osób pragnących odzyskać dawny wygląd i fryzurę – i to zarówno pań, jak i dojrzałych panów, u których łysienie ma zazwyczaj podłoże genetyczne.

Wymieniliśmy zabiegi, które zyskują na popularności i zapewne będą przodowały w statystykach klinik chirurgii plastycznej w Polsce i na świecie w tym roku. Warto jeszcze na koniec wspomnieć, że najważniejszym trendem w najbliższych latach ma być holistyczne podejście do pacjenta oraz współpraca specjalistów wielu dziedzin, np. medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej i ogólnej, ginekologii, dietetyki. Nasza klinika już od wielu lat może się pochwalić zróżnicowanym pod tym względem zespołem, któremu przyświeca jeden wspólny cel: dobre samopoczucie pacjenta: zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Tak więc mimo zmiany kilku trendów, nasze motto na 2017 rok pozostaje bez zmian, nadal przede wszystkim dążymy do harmonii ducha i ciała, czego sobie i naszym pacjentom w Nowym Roku życzymy.