Bezstresowe lato

Lato w pełni. Termometry wskazują czasem rekordowe wartości. Gdy słupki przekraczają 30 stopni C, nasz mózg, a konkretnie podwzgórze, wysyła sygnał do gruczołów potowych znajdujących się na prawie całej powierzchni naszego ciała, że powinny zwiększyć produkcję potu. Co zrobić, gdy owa nadprodukcja zaczyna nam utrudniać codzienne funkcjonowanie?

Pocenie się w czasie wspomnianych upałów, wysokiej gorączki lub wysiłku fizycznego jest rzeczą całkowicie normalną. W ten sposób nasz organizm broni się przed przegrzaniem. Pocenie się jest również związane z układem nerwowym czy hormonalnym, dlatego np. pod wpływem stresu mamy mokre dłonie. Czasami jednak nasze ciało reaguje zbyt mocno. Pocimy się za bardzo, a zapach, będący efektem działania bakterii na skórze, staje się wyjątkowo przykry. Dostępne na rynku antyperspiranty bywają niestety mało skuteczne, a naturalne metody zbyt czasochłonne. W efekcie czujemy się niekomfortowo, zaczynamy mieć problemy w relacjach zawodowych oraz towarzyskich.

Na szczęście i w tym przypadku z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Oferuje nowoczesne metody leczenia, które dają lepsze efekty niż domowe, a jednocześnie są całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne. Najlepszym przykładem jest oferowany w Mandala Beauty Clinic zabieg VASER – terapia nadpotliwości. Stosuje się go zwłaszcza do leczenia wzmożonej produkcji potu pod pachami. Sam zabieg jest szybki, nie wymaga ogólnego znieczulenia ani długiej rekonwalescencji.

Jak wygląda cała procedura? Najpierw obszar pod pachami zostaje wypełniony specjalnym płynem, powodującym drętwienie tego miejsca i obkurczanie naczyń krwionośnych. Ma to na celu zminimalizowanie utraty krwi i zmniejszenie ilości siniaków. Płyn schładza i wypełnia obszar leczony, co ułatwia działanie systemu VASER. Następnie mała sonda przesyła energię potrzebną do rozbijania tkanki tłuszczowej. Dzięki zaawansowanej technologii energia ultradźwiękowa koncentruje się na gruczołach potowych, nie uszkadzając okolicznych tkanek. W końcu płynny tłuszcz i gruczoły potowe są usuwane w delikatnym procesie zasysania.

Zmniejszone wydzielanie potu po zabiegu VASER można zaobserwować już po kilku dniach. W niedługim czasie pacjent odczuje też za pewne inne efekty: poprawę samopoczucia, pewność siebie, nawet w stresujących sytuacjach.

Uwaga! Pot to mieszanina wody i związków chemicznych: mocznika, ale również tłuszczów, węglowodanów, soli mineralnych. Dlatego w przypadku nadmiernego pocenia się należy spożywać dużą ilość płynów, aby zapobiec odwodnieniu i utracie składników odżywczych.