7 dni 7 przyjemności – pośladki

W ramach naszego cyklu 7 dni 7 przyjemności zajmiemy się dziś pośladkami. Mimo że jest to część ciała, która zazwyczaj pozostaje ukryta pod warstwami ubrań, nie oznacza to wcale, że nie powinniśmy o nią zadbać. Wręcz przeciwnie. W końcu to jeden z głównych atrybutów kobiecości.

Dzień 1. Wygładzanie

Na pośladkach często pojawiają się różnego rodzaju krostki, a skóra staje się szorstka, sucha, a przez to niemiła w dotyku. Dlatego warto raz w tygodniu wykonać peeling, na przykład cukrowy lub solny. Dzięki temu obumarły naskórek zostanie usunięty, a skóra oczyszczona, wygładzona i przygotowana na aplikację kremów.

 

Dzień 2. Nawilżanie

Przyzwyczaiłyśmy się do codziennego nawilżania twarzy, ale niestety zapominamy o pupie. A przecież jest to część ciała ciągle narażona na kontakt z syntetycznymi materiałami. Z tego powodu zdarza się, że skóra pośladków jest sucha i podrażniona. Dlatego po wieczornej kąpieli, a zwłaszcza po peelingu, nie zapomnijmy jej nawilżyć.

 

Dzień 3. Ujędrnianie

Poza krostkami głównym problemem dotykającym skórę pośladków jest cellulit. To nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej. Dlatego nic nie pomogą cudowne kremy, żele czy inne specyfiki (choć oczywiście mogą wspomóc nas w walce z tak zwaną pomarańczową skórką), jeżeli nie zadbamy o prawidłową masę ciała.

 

Dzień 4. Odżywianie

Kluczem do pięknej sylwetki, w tym również pupy, jest zbilansowana dieta. Przede wszystkim należy się wystrzegać żywności wysoko przetworzonej, fast foodów, węglowodanów prostych, słodkich napojów, alkoholu. Kawę też czasem warto zastąpić zieloną herbatą, która odpowiednio zaparzona działa nie tylko pobudzająco, lecz także oczyszcza organizm i pomaga w procesie odchudzania.

 

Dzień 5. Masowanie

W walce z cellulitem niezastąpiony jest również regularny masaż pośladków. Można do tego celu użyć specjalnej rękawicy złuszczającej. Zabieg ten działa podobnie jak peeling, a poza tym pobudza krążenie i stymuluje układ limfatyczny. Dzięki temu produkty przemiany materii są szybciej usuwane z naszego organizmu. Warto również co jakiś czas skorzystać z profesjonalnych usług masażysty, który dostosuje zabieg do potrzeb naszego ciała.

 

Dzień 6. Upiększanie

Poza masażem leczniczym każdej pupie należy się również…. masaż erotyczny. A przed randką warto dodatkowo zadbać o wygląd pośladków. Do tego celu idealnie sprawdzą się wszelkie balsamy i kremy brązujące i opalizujące.

 

Dzień 7. Rusz pupą!!!

O ile w przypadku twarzy czy oczu zalecaliśmy sen i odpoczynek, to w przypadku pupy niezbędny jest ruch. I to najlepiej częściej niż raz w tygodniu. Większość z nas prowadzi siedzący tryb życia, przez co mięśnie pośladków są słabe. Regularne ćwiczenia, takie jak przysiady, wypady i wykroki, a także bieganie lub jazda na rowerze sprawią, że nasza pupa będzie kształtna i jędrna. A wpłynie to pozytywnie zarówno na nasz wygląd, jak i samopoczucie: psychiczne oraz fizyczne.