7 dni 7 przyjemności – piersi

Jesteś ciekawa, jak dbać o swoje ciało krok po kroku? Dzień po dniu? Na naszym blogu omawiamy sprawdzone sposoby na pielęgnację poszczególnych partii ciała. Dziś zajmiemy się jedną z tych szczególnie ważnych dla kobiet i szczególnie uwielbianych przez mężczyzn – biustem.

Poniedziałek

Codziennie nawilżamy twarz, szyję, dłonie, często też nogi, stopy, i zapominamy o piersiach. A przecież zależy nam na jak najdłuższym zachowaniu ich młodego wyglądu. Dlatego po każdej kąpieli czy prysznicu (przy czym ten drugi bardziej wskazany dla biustu) nałóż na skórę piersi balsam nawilżający, omijając brodawki.  

 

Wtorek

Przy okazji aplikacji kremu warto naszym piersiom zafundować masaż. Wykonuj go kolistym ruchem, na przykład przy pomocy specjalnej rękawicy. Pobudzi on mikrokrążenie, a tym samym zadziała ujędrniająco na skórę. To bowiem w znacznej mierze od jej stanu zależy, jak wygląda i prezentuje się biust.

 

Środa

Dla kondycji oraz zdrowia naszego ciała ważne jest też to, jak się odżywiamy i jaki tryb życia prowadzimy. Na co dzień, nie tylko w środy, pamiętaj o zbilansowanej diecie, bogatej w warzywa i owoce. Unikaj żywności wysoko przetworzonej oraz używek, które wpływają źle zarówno na wygląd naszego ciała, jak i zdrowie.

 

Czwartek

Skoro o zdrowiu mowa, to nie należy zapominać o badaniach profilaktycznych. Samokontrola piersi, regularne USG, a w razie konieczności mammografia umożliwiają wczesne wykrycie i wyleczenie różnych chorób.

 

Piątek

Elementem codziennej pielęgnacji biustu jest także noszenie dobrze dobranej bielizny. Na naszym blogu omawialiśmy już zasady doboru biustonosza. Jest to ważne zarówno u kobiet obdarzonych dużym biustem, jak i tych z małymi piersiami. I co ciekawe, o właściwym biustonoszu powinnaś pamiętać nie tylko szykując się na piątkowe wieczorne wyjście, lecz także na poranny jogging.

 

Sobota

Sport jest dobry dla całego ciała, również dla piersi. Chociaż w tym wypadku niekoniecznie jogging. Bardziej wskazane będą ćwiczenia wzmacniające mięśnie klatki piersiowej, na przykład pompki.

 

Niedziela

Niedziela to tradycyjnie czas na relaks, odpoczynek (byle nie na brzuchu, bo nie jest to najkorzystniejsza pozycja dla biustu) oraz refleksję… Wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swoich piersi. Mają w związku z tym kompleksy, nie czują się pewne siebie. Jeżeli należysz do takich osób, to pamiętaj, żeby rano w poniedziałek umówić się na konsultację w Mandali :).