7 dni 7 przyjemności dla brzucha i klatki piersiowej

W ramach naszego cyklu 7 dni 7 przyjemności radzimy, jak dbać o poszczególne części ciała codziennie, przez cały tydzień. Zaprezentowaliśmy wybrane sposoby pielęgnacji skóry, włosów, pośladków, piersi, a nawet nosa. Dziś zajmiemy się częścią ciała, o którą w takim samym stopniu dbają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. A może nawet Ci drudzy bardziej?

Poniedziałek

Tydzień rozpocznijmy od ćwiczeń fizycznych. Trening siłowy to podstawa, jeżeli chcemy wyrzeźbić mięśnie brzucha oraz klatki piersiowej. I to najlepiej na siłowni z użyciem obciążenia pod okiem profesjonalnego trenera, który (przynajmniej na początku naszej przygody ze sztangą, hantlami czy ketlami) zadba o to, abyśmy wszystkie ćwiczenia wykonywali prawidłowo i nie zrobili sobie krzywdy (już wkrótce wywiad z naszymi nowymi sąsiadami Body Work!).

Wtorek

Masaż – najlepiej całego ciała – przynosi ulgę po intensywnym treningu, przyśpiesza regenerację naszego organizmu i redukuje dolegliwości bólowe. Rozgrzewa, dotlenia, poprawia ukrwienie tkanek, zwiększa ich elastyczność. Masaż wykonywany przez fizjotrapeutę pomoże również przy drobnych kontuzjach. Jeżeli po treningu nie możemy skorzystać z pomocy specjalisty, to warto samemu wykonać rolowanie przy pomocy wałka.

Środa

Masaż wpływa korzystnie również na stan naszej skóry. Ale to oczywiście nie jedyny sposób jej pielęgnacji. Podstawą jest oczyszczanie oraz złuszczanie martwego naskórka za pomocą peelingów. Poza tymi domowymi warto też rozważyć profesjonalne chemiczne wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej. Natomiast w przypadku nawracających zmian skórnych, wyprysków, przebarwień – radzimy skorzystać z porady lekarza dermatologa. 

Czwartek

Wielu panów nie wyobraża sobie pielęgnacji klatki piersiowej bez jej depilacji. Nic dziwnego. W końcu gładka skóra jeszcze bardziej eksponuje mięśnie klatki i brzucha. Najczęściej wybierana maszynka do golenia niestety nie daje trwałych efektów, a odrastające włosy są twarde i kłujące. Dlatego mężczyźni, tak samo jak kobiety, coraz częściej wybierają inne metody depilacji: na przykład wosk, laser lub IPL.

Piątek

Ćwiczenia raz w tygodniu to stanowczo za mało, jeżeli chcemy wyrzeźbić sylwetkę, rozbudować klatkę piersiową, a na brzuchu zobaczyć tzw. szcześciopak. Tak jak pisaliśmy, trening siłowy to podstawa, ale nie zapominajmy też o innych formach aktywności. Na wygląd brzucha i klatki piersiowej dobrze wpływa na przykład pływanie, które zwłaszcza o tej porze roku można uprawiać również na świeżym powietrzu!

Należy jednak pamiętać, że czasami nie jesteśmy w stanie osiągnąć upragnionych efektów mimo intensywnych ćwiczeń fizycznych. Pomocne w takich sytuacjach są zabiegi chirurgii plastycznej, a konkretnie umiejętne odessanie tłuszczu, który przykrywa nasz sześciopak. W Mandali liposukcję wykonujemy małoinwazyjną metodą ultradźwiękową, która gwarantuje szybkie modelowanie sylwetki i równie szybką rekonwalescencję.

Sobota

Odpowiednia dieta jest uzupełnieniem treningów. W przypadku budowy tkanki mięśniowej jej podstawą jest oczywiście białko. Ale nie należy zapominać także o dostarczaniu innych składników odżywczych i witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeżeli masz wątpliwości co do swojej diety, zachęcamy do rozmowy z naszą dietetyczką.

Niedziela

Dziś możesz w końcu odetchnąć pełną piersią! Pamiętaj, że odpoczynek i relaks są tak samo ważne jak regularne ćwiczenia. Chociaż raz w tygodniu #ŁapBalans. Już niedługo na naszym blogu podpowiemy, jak można to zrobić :).